Te paznokcie są absolutnie nieziemskie! Wywołują kontrowersje, ale zawsze przyciągają uwagę

Te paznokcie nawet bez wymyślnej stylizacji przykuwają uwagę. Noszą je znane celebrytki, ale nie tylko. Manicure tego typu ciągle zyskuje na popularności, do tego wywołuje skrajne emocje, jednych zachwyca, innych odrzuca. Sprawdź!

Kształt paznokci zwany stiletto nails zaliczał swoje triumfy w zeszłym roku i obecnie, w 2023 nadal jest niezwykle modny. To coś doskonałego dla osób, które lubią się wyróżniać. Na punkcie tego manicure'u oszalały największe światowe gwiazdy np. Khloe Kardashian lub Hailey Bieber. Do tego paznokcie tego typu można stylizować na przeróżne sposoby, oto kilka z nich.

 

Czym są stiletto nails? Dlaczego są tak uwielbiane?

Stiletto nails na pierwszy rzut oka kojarzą się ze szponami, chociaż ich nazwa nawiązuje do czegoś zupełnie innego. Mianowicie pochodzi ona od angielskiego określenia na buty szpilki. Właśnie, to druga myśl, jaka się nasuwa, patrząc na ten kształt paznokci.

Otóż zazwyczaj są one dłuższe i mocno szpiczaste. Niekiedy dosłownie przypominające ostre szpilki. Manicure tego typu niesamowicie wydłuża i wyszczupla palce, a dłonie prezentują się niezwykle imponująco. Dlatego też tak bardzo przyciągają uwagę i jest uwielbiany przez tysiące kobiet. 

 

Jednak warto zaznaczyć, że tak długie i nietypowe paznokcie mogą sprawiać nieco problemów w życiu codziennym. Zwłaszcza przy wykonywaniu prostych prac domowych, jak np. krojenie warzyw. W związku z tym decydując się na taki manicure, dobrze jest chwilę się zastanowić, czy warto męczyć się dla mody.

 

Inspiracje dla stiletto nails. Nieco klasyki, ale też mnóstwo fantazji

Jednym z najbardziej klasycznych stylizacji paznokci jest french i na stiletto nails prezentuje się on fenomenalnie. Najprostsza wersja z białymi paseczkami na końcówkach zawsze będzie wpisywać się w panujące trendy

 

Jednak można też nadać takiemu manicure’owi nutę oryginalności. Przykładowo wystarczy kolor biały zastąpić wyrazistymi odcieniami, które jeszcze bardziej zwrócą uwagę na twoje dłonie.

 

Stiletto nails kojarzą się też z luksusem i przepychem, więc świetnym pomysłem będzie dodatkowo to zaznaczyć i postawić na stylizację ze złotymi elementami

 

Ogromną popularnością aktualnie cieszą się też paznokcie z elementami 3D lub wszelkiego rodzaju doklejonymi kryształkami czy perełkami. Przy stiletto nails takie ozdoby także będą prezentować się nieziemsko. Tutaj najlepiej puścić swoje wodze fantazji i eksperymentować do woli, wyznaczając nowe trendy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA