• Link został skopiowany

Ten owoc działa zbawiennie na twarz. Wykonana z niego maseczka regeneruje, odżywia i wzmacnia naskórek

Marzysz o lśniącej i promiennej cerze? Masz dość przesuszonych skórek i poczucia ciągłego napięcia? Wypróbuj maseczkę z awokado, która odżywi i zregeneruje naskórek oraz ochroni cerę przed przesuszeniem.
Maseczka z awokado
fot. shutterstock.com

Owoce zawierają niezbędne dla organizmu cenne witaminy i minerały. Jedzone codziennie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Oprócz tego niektóre z nich sprawdzają się doskonale w codziennej pielęgnacji twarzy od zewnątrz. Jednym z owoców działających zbawiennie na cerę jest awokado.

Tajemnicza moc awokado tkwi w jego składzie

Awokado to owoc o wysokiej zawartości jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Posiada on aż około 30% kwasów omega-9, a także sporą ilość kwasów z grup omega-3 i omega-6. Oprócz tego awokado jest bogate w potas, witaminę C, witaminę E, witaminę A, witaminy z grupy B oraz kwas foliowy. Wszystkie te składniki działają prozdrowotnie na nasz organizm, a w szczególności na skórę zarówno od środka, jak i od zewnątrz.

Awokado
Awokadofot. shutterstock.com

Maseczka z awokado sprawi, że Twoja skóra będzie pełna blasku

Olej zawarty w awokado doskonale reguluje gospodarkę wodno-lipidową skóry, a także chroni ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki niemu awokado wykazuje działanie regenerujące i odżywiające. Zawarta w owocu witamina E zapobiega przesuszeniu skóry. Maseczka z awokado sprawdzi się w przypadku każdego typu cery, nawet tej problematycznej. Stosowanie jej regularnie odżywi i wzmocni naskórek.

 

Czytaj też: Noś się jak księżna. Na jakie elementy stylizacji stawia najczęściej Kate Middleton?

Jak wykonać maseczkę z awokado w domu?

Wykonanie maseczki z awokado jest bardzo proste, dzięki czemu możesz ją przygotować sama w domu. Ważne jest to, aby owoc, z którego robimy maseczkę, był jak najbardziej dojrzały. Przygotowanie rozpoczynamy od wydrążenia miąższu i rozgniecenia go widelcem. Następnie dodajemy do niego odrobinę soku z cytryny i jogurtu naturalnego. Zamiast jogurtu można użyć również miodu. Powstałą papkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na około 20 minut.

Więcej o: