Twoje włosy są suche i zniszczone? Dzięki tym prostym trikom uzyskasz efekt tafli

Jeśli masz suche, zniszczone włosy o rozdwajających się końcówkach to nie koniec świata! Wystarczy, że wprowadzisz kilka kluczowych zasad w codziennej pielęgnacji, dzięki którym włosy nabiorą blasku, a ich kondycja ulegnie znacznej poprawie.

Niewłaściwa pielęgnacja włosów znacznie osłabia ich kondycję. Z czasem stają się suche i zniszczone, a ich końcówki zaczynają się rozdwajać. Jest to znak, że aktualna rutyna pielęgnacyjna się nie sprawdza i pora wprowadzić pewne zmiany. Zdradzamy, jak dbać o słabe włosy o rozdwajających się końcówkach.

Osuszaj włosy ręcznikiem w odpowiedni sposób

Do osuszania włosów po ich umyciu najlepiej używać ręczników lub specjalnych turbanów wykonanych z miękkiej bawełny, mikrofibry, lnu bądź bambusa. Są one lekkie i delikatne, przez co nie niszczą włosów, a także bardzo dobrze chłoną wodę. Najważniejszy jest jednak sposób, w jaki należy osuszać włosy. Unikaj zbyt agresywnego tarcia, zamiast tego podziel włosy na niewielkie sekcje i delikatnie ściskaj je fragmentem ręcznika przez kilka sekund, nie przesuwając go.

 

 Czytaj też: Płowienie koloru włosów latem. Jak tego uniknąć? Oto najlepszy sposób

Zmień szampon i odżywkę

Przyczyną przesuszonych włosów i rozdwajających się końcówek może być źle dobrany szampon i odżywka. Warto używać naturalnych kosmetyków niezawierających parabenów, silikonów i alkoholi. W przypadku włosów suchych najlepszym wyborem będą odżywki i szampony, w których składzie znajdują się oleje roślinne, masło shea, aloes, proteiny czy pentanol. Włosy zniszczone doskonale odżywiają również ceramidy i humektanty.

 

Regularnie olejuj włosy

Regularne olejowanie włosów pozwala nadać im blask, okiełznać puszące się kosmyki i zregenerować końcówki. Olej nałożony na skalp odżywia skórę głowy i cebulki włosów, a nałożony na końcówki wpływa na sypkość włosów i ułatwia ich rozczesywanie. Ponadto tworzy on na powierzchni włosów warstwę ochronną. Aby olejowanie przyniosło wymagane rezultaty, należy dobrać odpowiedni olej, biorąc pod uwagę potrzeby włosów i ich porowatość.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA