Ten napój świetnie wpływa na kondycję włosów. Dodaje im gęstości, blasku i nie jest drogi

O korzystnym działaniu zielonej herbaty na nasze zdrowie wie chyba każdy, dlatego tak chętnie pijemy ją każdego dnia. Jednak to nie jedyne jej zastosowanie! Zielona herbata doskonale sprawdza się również w pielęgnacji włosów.

Długie, gęste i miękkie włosy dzięki zielonej herbacie

Stosowanie kosmetyków zawierających zieloną herbatę, a także domowych wcierek i masek wykonanych z naparu ma korzystny wpływ na ogólny stan włosów. Dzięki wysokiej zawartości polifenolów i witamin włosy szybciej rosną oraz stają się miękkie i gładkie. EGCG znajdujący się w zielonej herbacie stymuluje wzrost nowych włosów i wydłuża mieszek włosowy. Liczne badania wykazują, że składnik ten jest pomocny w walce z wypadaniem włosów. Z kolei naturalny pantenol nawilża i regeneruje włosy, zapobiegając ich niszczeniu się.

 

Czytaj też: Ten owoc działa zbawiennie na twarz. Wykonana z niego maseczka regeneruje, odżywia i wzmacnia naskórek

Zielona herbata zapobiega przetłuszczaniu się włosów

Zielona herbata stosowana na włosy pomaga pozbyć się problemu z ich szybkim przetłuszczaniem się. Składniki zawarte w herbacie normalizują pH skóry głowy i wydzielanie łoju. Wykazują również właściwości antyseptyczne, złuszczające, przeciwzapalne oraz kojące. Dzięki regularnemu stosowaniu zielonej herbaty możemy usunąć martwy naskórek i zanieczyszczenia gromadzące się na skórze głowy, blokujące ujścia gruczołów łojowych.

 

Domowa płukanka i wcierka z zielonej herbaty

Zielona herbata stanowi składnik wielu szamponów i odżywek, więc warto sięgać po takie produkty. Oprócz tego można samodzielnie w domu przygotować płukankę lub wcierkę na włosy. Wystarczy zaparzyć dwie saszetki herbaty i po ostudzeniu zaaplikować na umyte, mokre włosy. Napar można również wcierać w skórę głowy tak samo jak gotowe wcierki kupowane w drogerii.

Zielona herbataZielona herbata fot. shutterstock.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.