Lata 90. wracają pełną parą. Modny w tamtym okresie manicure podbija na nowo serca kobiet

Jeśli lubisz błyszczące i połyskujące paznokcie, ten manicure jest dla ciebie! Jest on bardzo uniwersalny, ale zarazem kobiecy, dzięki czemu pasuje do każdej stylizacji. Sprawdź, jak wykonać ten prosty, trendowy manicure.

Trendy lat 90. znowu powracają do łask. Mowa tutaj nie tylko o kultowych stylizacjach, ale również o paznokciach. W latach tych popularne były perłowe lakiery do paznokci, dające efekt subtelnego połysku. Dziś wracają w nowej i bardziej naturalnej odsłonie. Zdradzamy, jak uzyskać efekt perłowych paznokci.

Perłowe paznokcie zachwycają swoim blaskiem

Perłowe paznokcie, jak sama nazwa wskazuje, przypominają błyszczącą powierzchnię perły, przez co zachwycają swoim blaskiem. Lakiery perłowe zarówno te zwykłe, jak i hybrydowe mogą mieć różne kolory, jednak wśród nich zdecydowanie królują delikatne odcienie takie jak m.in. biały, srebrny i jasnoróżowy. Perłowy manicure wygląda cudownie na krótkich, a także na długich paznokciach.

 

 Czytaj też: "Nudziakowe" paznokcie to nie tylko jednkolorowa stylizacja! Taki french podbija trendy

Jak wykonać perłowe paznokcie?

Perłowe paznokcie możesz wykonać przy użyciu perłowego lakieru lub specjalnego pyłku, który umożliwi uzyskanie jeszcze lepszego efektu. Wykonanie manicure hybrydowego zawsze rozpoczynamy od przygotowania skórek i płytki paznokci. Następnie nakładamy bazę i po jej utwardzeniu perłowy lakier (najlepiej dwie warstwy). Na samym końcu nakładamy top. W przypadku pyłku, po nałożeniu bazy, paznokcie malujemy jasnym lakierem i utwardzamy go w lampie. Następnie wcieramy pyłek w płytkę paznokci i utwardzamy topem.

 

Perłowe paznokcie na każdą okazję

Perłowe paznokcie to doskonały wybór zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia. Na jego wykonanie często decydują się panny młode. Stylizacja ta najlepiej prezentuje się w odcieniu bieli i różu, dzięki czemu doskonale wpasowuje się w ślubną estetykę. Manicure ten możesz również wybrać na letni festiwal. Jego błysk będzie idealnie pasował do festiwalowego looku.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA