To cięcie u każdego wygląda imponująco. Zwiększa objętość włosów i podkreśla urodę

Cieniowane włosy mogą być doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz na lato odświeżyć swój wygląd. To cięcie zwiększa objętość fryzury, a także pięknie się układa. Praktycznie każdy w takiej fryzurze wygląda obłędnie.

Cieniowane włosy są bardzo popularne, głównie dzięki temu, że pasują one niemal każdemu. Do tego takie proste zabiegi fryzjerskie potrafią działać prawdziwe cuda. Mianowicie fryzura nabiera objętości oraz wielowymiarowości. Chcąc wprowadzić subtelne zmiany do swojego wyglądu, warto wziąć pod uwagę właśnie cieniowanie. Efekt może cię pozytywnie zaskoczyć.

 

Czym jest cieniowanie i jak wpływa na włosy?

Zacznijmy od podstaw, czym tak właściwie jest cieniowanie włosów. Wbrew pozorom nie dotyczy zmiany koloru. To technika cięcia, mająca na celu uzyskanie włosów o różnych długościach. Zazwyczaj warstwy wewnętrzne sięgają dalej, natomiast zewnętrzne są krótsze. 

W ten sposób fryzura nabiera dodatkowej objętości, sprawia wrażenie, że włosów jest dużo więcej. Ta magia działa zarówno w przypadku krótkich, jak i długich pasm. To wręcz idealne rozwiązanie dla osób posiadających cienkie włosy. Należy jednak cięcia tego typu pozostawić profesjonalistom, gdyż nieumiejętne wykonanie cieniowania może powodować odwrotny efekt i dawać wrażenie przerzedzenia włosów. 

Zobacz także: Oto 3 najlepsze mascary z wyprzedaży Hebe do 36 złotych. Pięknie pogrubiają i wydłużają

 

Cieniowanie pasuje niemal każdemu

Jak już wspomniałam, praktycznie każdy może zdecydować się na cieniowanie, zwłaszcza przy cienkich włosach, które potrzebują drugiego życia. Ponadto takie cięcie przy twarzy pięknie ją wyszczupli i wyrówna proporcje. 

Włosy cieniowane są też świetną opcją gdy nie masz dużo czasu rano na ich układanie. Zazwyczaj wystarczy je po prostu przeczesać i naturalnie, pięknie się ułożą. Pomóc w tym może oczywiście specjalny produkt np. żel, pianka lub lakier. Niekiedy warto sięgnąć po prostownicę lub pokusić się o suszenie na szczotce, co dodatkowo podniesie włosy u nasady.

 

Czy cieniowanie sprawdzi się zawsze?

Generalnie cieniowane włosy wyglądają bardzo dobrze praktycznie u każdego. Przeszkodą mogą być jedynie mocno zniszczone pasma. Wtedy potrzebują one przede wszystkim kompleksowej regeneracji, żeby nabrać zdrowego wyglądu. Dopiero wtedy można się pokusić na cieniowanie dodające objętości.

 

Niekiedy problem stanowi też sama wygoda, otóż przy krótkich fryzurach cieniowanie sprawi, że upięcie włosów będzie trudne. Niektóre kosmyki mogą uciekać, ale z drugiej strony, to ułatwi stworzenie bardzo modnego artystycznego nieładu na głowie. Wcześniej też zaznaczyłam, że czasem włosy cieniowane wymagają większej uwagi i stylizacji. Jeśli nie jesteś zwolennikiem takich rozwiązań, to cięcie może być nie dla ciebie. Wszystko zależy od struktury włosów i tego, czy mają tendencję do wywijania się. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA