Proste zdobienia manicure, które wykonasz samodzielnie. Wystarczy kilka chwil, a efekt powala

Nie każdy manicure musi być bardzo skomplikowany, żeby wyglądał pięknie. Te propozycje są idealnymi przykładami prostoty, która zawsze się obroni i zachwyci wszystkich dookoła. Ponadto z łatwością można go wykonać samemu w domu.

Najmodniejsze stylizacje paznokci tego lata wyróżniają się już z daleka. Są pełne oryginalności, kolorów i błysku. W pierwszej chwili wydają się bardzo trudne do wykonania, ale nie zawsze tak bywa. Niektóre zdobienia można wykonać w warunkach domowych, wymaga to tylko nieco wprawy. Tutaj skupię się na manicure’ach prostszych, do zrobienia samemu, bez wizyty w profesjonalnym salonie.

 

Zabawa z frenchem

Klasyczny french już sam w sobie nie jest zbyt trudny do wykonania. Jedynym zdobieniem w tym przypadku jest cienki, biały paseczek na końcu paznokcia. Absolutna klasyka, która zawsze będzie modna. 

Jednak daje ona też spore pole do popisu jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju eksperymenty oraz warianty. Przykładowo dużą popularnością cieszy się kolorowy french, gdzie biały lakier zostaje zastąpiony przez inny kolor. Latem świetną opcją będzie postawienie na kilka, różnych barw, nie ma co się ograniczać.

 

Czas na odrobinę błysku

Jak już wspomniałam, ostatnio w trendach manicure’owych królują brokaty oraz połysk. Duże zainteresowanie zyskują paznokcie z efektem błyszczyka. Minimalistyczne, ale przyciągające uwagę. Prostym zdobieniem będzie postawienie na lakier z błyszczącymi drobinkami lub pyłek holograficzny.

Holo nails można bez problemu wykonać w domu, zajmie to dosłownie chwilę. Natomiast efekt będzie zachwycający. Jeśli jednak wolisz coś bardziej stonowanego, świetną opcją będzie narysowanie brokatem jakiegoś kształtu np. paseczka lub fali. Delikatne, ale z klasą. 

 

Paznokcie marmurkowe, wbrew pozorom bardzo proste

Paznokcie z efektem marmurkowym nie są pierwszą stylizacją, jaką wybiera się do zrobienia w domu. Tymczasem wcale nie są tak skomplikowane, wręcz przeciwnie. Nie wymagają dużej precyzji i dają spory margines błędu.

Efekt marmuru otrzymuje się poprzez łączenie kilku, różnych odcieni np. bieli, szarości oraz czerni. Wykonuje się to za pomocą bardzo cienkiego pędzelka, którym nakłada się różne, nieregularne linie na płytkę paznokcia. Na koniec należy wszystko utrwalić i gotowe. 

Zobacz także: Prosty i szybki sposób na beach waves. W tej fryzurze poczujesz się jak bogini

 

Wszelkie naklejki nadal w modzie

Kolejnym prosty zdobieniem są naklejki. Tutaj wymagana jest tylko chwila precyzji i skupienia, żeby nałożyć dany obrazek na niewielki paznokieć. Na początku warto motywy tego typu stosować tylko na jednym palcu, żeby poćwiczyć i nabrać wprawy.

 

Jeszcze łatwiejszą wersją jest naklejenie błyszczącego kryształu. Wystarczy jeden na każdym paznokciu. Taki manicure jest niezwykle elegancki i można z nim śmiało ruszać na wesele. Natomiast jeśli marzysz o większej ilości błysku, możesz pokusić się o stworzenie z kryształków różnych wzorów, zachwycających z daleka. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA