Jak uzyskać perfekcyjny makijaż ust? Te triki sprawią, że będziesz przyciągać spojrzenia

Odpowiednio wykonany makijaż ust potrafi diametralnie odmienić wygląd kobiety. Jednak brak precyzji czy zły dobór pomadki powoduje, że usta nie wyglądają tak, jakbyśmy tego oczekiwały. Podpowiadamy, co zrobić, aby usta prezentowały się zjawiskowo.

Pielęgnacja ust to podstawa

Nawet najbardziej precyzyjnie wykonany makijaż ust nie będzie wyglądał dobrze, jeśli usta będą suche. Aby tego uniknąć, należy odpowiednio je pielęgnować. Najlepiej raz w tygodniu wykonywać peeling na usta, który usunie martwy naskórek, wygładzi skórę i poprawi mikrokrążenie. Peeling do ust zakupisz w każdej drogerii lub możesz wykonać go sama. Wystarczy, że zmieszasz miód z cukrem i gotowe. W codziennej pielęgnacji pamiętaj również o regularnym nawilżaniu ust. W ciągu dnia używaj pomadek ochronnych, a na noc możesz nałożyć wazelinę.

 

Czytaj też: Ta fryzura to synonim kobiecości, elegancji i wdzięku. Do jej wykonania potrzebujesz tylko 3 produktów

Dobór odpowiedniego odcienia pomadki

Jeśli chcesz, aby twoje usta wyglądały perfekcyjnie, musisz dobrać odpowiedni kolor pomadki. Często kobiety wybierają odcień pasujący wyłącznie do ich karnacji, a to nie wystarczy. Zwróć uwagę również na wielkość swoich ust. Ciemne kolory optycznie zmniejszają wargi, więc jeśli twoje usta są wąskie, lepiej z nich zrezygnuj. Po pomadki matowe sięgaj raczej tylko, jeśli twoje usta są w świetnej kondycji – nie mają przesuszonych skórek. Inaczej matowa pomadka je mocno podkreśli, co nie będzie wyglądało estetycznie. Do takich ust wybierz pomadkę kremową lub błyszczyk z kolorem.

 

Jak prawidłowo malować usta?

Przed pomalowaniem ust pomadką, nałóż na nie bazę, która je nawilży i wygładzi skórę. Następnie bardzo precyzyjnie obrysuj usta konturówką w zbliżonym lub takim samym odcieniu co pomadka. Pozwoli to przedłużyć trwałość makijażu ust. Wysunięcie linii lekko poza kontur warg pozwoli dodatkowo odrobinę zwiększyć usta. Narysowany kontur wypełnij dokładnie pomadką, starając się nie wychodzić poza jego obszar. Precyzja jest tutaj kluczowa, dlatego wszystkie ruchy wykonuj powoli.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA