Tym sposobem zredukujesz cienie pod oczami. Składniki znajdziesz w swojej kuchni

Wiele kobiet dbających o świadomą pielęgnację swojej skóry, wydaje masę pieniędzy na markowe płyny, kremy, maseczki czy płatki pod oczy. Niewiele z nich zdaje sobie jednak sprawę z tego, że niektóre kosmetyki pielęgnacyjne możemy wykonać samodzielnie w domu, z tego co już znajduje się w naszej kuchni.

Tiktokerka pokazuje, jak wykonać płatki pod oczy DIY. Potrzebne składniki masz już w swojej kuchni!

Kawa to jeden z najpopularniejszych składników, używanych do przygotowywania domowych kosmetyków pielęgnacyjnych. Posiada ona bowiem nie tylko wyjątkowy smak i aromat, ale także wiele składników, które mają doskonałe właściwości dla naszej cery. Jedna z Tiktokerek pokazała, jak przy pomocy jedynie dwóch składników, wykonać ujędrniające i rozjaśniające płatki pod oczy samodzielnie w domu.

Do wykonania płatków pod oczy będziemy potrzebować jedynie dwóch składników: 

  • żelatyny bądź agar-agar
  • zmielonej kawy

Dodatkowo do przygotowania płatów przyda się także dowolna foremka. Tiktokerka użyła w tym celu opakowania po płatkach pod oczy firmy Isana, które dostępne są w Rossmanie. W celu wykonania płatków należy rozpuścić 1 łyżkę żelatyny w dwóch łyżkach ciepłej wody, a następnie do całości dodać jedną łyżkę kawy wraz z fusami. Całość przelewamy do foremki i pozostawiamy w lodówce do momentu stężenia całej masy. 

Czy płatki pod oczy z kawą przynoszą jakieś rezultaty? 

Na Internecie znaleźć można ogromną ilość przepisów na domowe kosmetyki z wykorzystaniem kawy. Posiada ona bowiem wiele składników, które mogą pomóc nam w utrzymaniu dobrej kondycji naszej skóry. Z pewnością wiele osób słyszało już o jej doskonałych właściwościach antycelulitowych. Znacznie mniej osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że kawa może mieć także zbawienny wpływ na kondycję naszych włosów oraz skóry chociażby w okolicy pod oczami.

Dzięki zawartej w kawie kofeinie, która pobudza mikrokrążenie. Maseczki czy właśnie płatki pod oczy zawierające kawę są w stanie rozjaśnić cienie pod oczami, zredukować opuchliznę czy zadziałać ujędrniająco na skórę wokół oczu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA