Ten domowy sposób zredukuje przetłuszczanie włosów. Potrzebny składnik znajdziesz w kuchni

Soda oczyszczona to składnik, który niemal każdy z nas posiada w swojej kuchni. Najczęściej stosujemy ją do gotowania, choć zdarza się także, że pomaga nam ona np. podczas sprzątania. To jednak niejedyne jej zastosowania. Okazuje się, że świetnie działa ona także stosowna na włosy!

Soda oczyszczona na włosy? Wdrożenie tego składnika do swojej pielęgnacji może mieć wiele zalet

Soda oczyszczona to bardzo tani i powszechnie dostępny składnik, który bardzo często używany do pieczenia oraz sprzątania. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że doskonale nadaje się on także do pielęgnacji włosów. Okazuje się bowiem, że soda oczyszczona, posiada co najmniej kilka ciekawych korzyści dla naszych kosmyków. 

Mycie włosów sodą oczyszczoną ma co najmniej dwa wyraźne pozytywne skutki dla naszych włosów. Po pierwsze pozwala ona na dokładnie umycie kosmyków z różnych zanieczyszczeń, w tym z kurzu, łoju czy pozostałości po różnych kosmetykach. Drugim pozytywnym skutkiem jest natomiast fakt, że mycie włosów sodą otwiera łuskę włosa, dzięki czemu produkty pielęgnacyjne są w stanie znacznie lepiej zadziałać.

Soda oczyszczonaSoda oczyszczona Fot. Shutterstock

Soda oczyszczona na przetłuszczające się włosy? Ten sposób może okazać się bardzo skuteczny

Stosowanie sody oczyszczonej na włosy to jeden z domowych sposobów walki z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy. Soda pomaga dokładnie oczyścić włosy z sebum, co z kolei może pomóc w unormowaniu pracy gruczołów łojowych. Jak stosować sodę oczyszczoną na włosy? Istnieją dwa sposoby.

Pierwszy z nich polega na dodaniu łyżeczki sody do szamponu do włosów i dokładne umycie nim głowy. Innym sposobem jest po prostu umycie włosów sodą rozpuszczoną w wodzie. Aby osiągnąć zamierzony efekt, sodę oczyszczoną należy stosować w sposób regularny, nie częściej jednak niż 2 razy w miesiącu. W innym wypadku włosy mogą stać się przesuszone. 

Kto nie powinien stosować sody oczyszczonej na włosy? 

Jak z każdym nowym składnikiem wdrażanym do swojej pielęgnacji, tak z sodą oczyszczoną także należy uważać - szczególnie na początku jej stosowania. Z pewnością, składnika tego powinny unikać osoby posiadające włosy zniszczone, łamliwe, bardzo cienkie i delikatne. Dodatkowo soda oczyszczona może podrażnić naszą skórę głowy, z tego względu nie powinny jej także stosować osoby o wyjątkowo delikatnej skórze. 

 

Zobacz także: Różowe paznokcie to mega kobiecy trend na lato 2023. Te inspiracje pokaż swojej stylistce!

Więcej o:
Copyright © Agora SA