Ta fryzura to hit 2023 roku. W latach 60. wypromowała ją Brigitte Bardot, a dziś noszą ją francuskie it-girls

Francuskie gwiazdy i influencerki nie od dziś wyznaczają modowe trendy. Nie inaczej było również w przypadku tej modnej fryzury, która od razu skradła serca kobiet na całym świecie. Mowa tutaj oczywiście o francuskiej grzywce luźno opadającej na boki i subtelnie okalającej twarz.

Francuzka grzywka - ulubione cięcie Francuzek 

Jednym z ulubionych cięć Francuzek w tym sezonie zdecydowanie jest francuska grzywka, nazywana również grzywką paryską. Francuski wyróżniają się nonszalanckim stylem oraz pozorną niedbałością i swobodą, dlatego też tak pokochały tę modną fryzurę. Lekka grzywka opadająca na boki i otulająca delikatnie twarz doskonale wpasowuje się w ich klimat. W latach 60. nosiła ją gwiazda francuskiego kina Brigitte Bardot, a dziś na jej wykonanie decydują się francuskie it-girls. Z racji tego, że Francuski chcąc nie chcąc wyznaczają nowe trendy modowe i urodowe, w ich ślad ruszyły również polskie i zagraniczne gwiazdy.

 

Czytaj też: To jeden z gorętszych trendów ślubnych na jesień. Już teraz podbija serca przyszłych panien młodych

Francuzka grzywka - naturalna, ale niezwykle kobieca i zmysłowa fryzura

Francuska grzywka to uosobienie stylu francuskich kobiet. Fryzura ta ma w sobie nutę naturalności, ale równocześnie jest ona kobieca i zmysłowa. Decydując się na wykonanie tego cięcia, nie trzeba zbytnio modelować włosów - fryzura ta jest mało wymagająca. Po umyciu włosów można jedynie je wysuszyć, a dla lepszego efektu podkręcić końce grzywki lokówką, aby idealnie opadały na boki. Równie dobrze można grzywkę tę zakręcić na wałek, pozostawiając go na noc. Wówczas budzimy się rano i fryzura jest gotowa. 

 

Komu pasuje francuska grzywka?

Francuska grzywka jest fryzurą bardzo uniwersalną i pasuje większości kobiet. Jednak szczególnie pięknie prezentuje się w przypadku kobiet o pociągłej, owalnej lub prostokątnej twarzy. Francuska grzywka doskonale wygląda w połączeniu z długimi lub sięgającymi do ramion włosami. Nie oznacza to jednak, że posiadaczki krótkich włosów nie mogą się zdecydować na tę fryzurę. W ich przypadku również będzie ona dobrze wyglądała.

 

Czytaj też: Konturowanie twarzy za pomocą samoopalacza? Ten urodowy trend podbija Tiktoka!

Więcej o:
Copyright © Agora SA