Tym sposobem zniwelujesz drugi podbródek i poprawisz jędrność skóry. Wystarczy jedna rzecz

Wiele kobiet narzeka na opuchliznę twarzy pojawiającą się rano czy tzw. drugi podbródek, który nie znika pomimo trzymania zdrowej diety. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się regularne wykonywanie masażu twarzy kamieniem Gua Sha.

Masaż twarzy kamieniem Gua Sha

Masaż twarzy kamieniem Gua Sha to technika pochodząca z Dalekiego Wschodu. Do wykonania masażu niezbędny jest chiński kamień, najczęściej wykonany z kwarcu lub jadeitu, który obecnie z łatwością dostaniemy w każdej drogerii. Jest on płaski i ma specjalny kształt ułatwiający masowanie konkretnych części twarzy, poprzez pocieranie skóry. Oprócz twarzy kamieniem Gua Sha można masować również szyję oraz dekolt.

 

Czytaj też: Tuxedo nails to trend, który pokochały gwiazdy. Jest alternatywą dla klasycznego frencha

Masaż wysmuklający owal twarzy i poprawiający jędrność skóry

Wykonywanie rytmicznych ruchów uciskowo-wymiatających stymuluje krążenie i zwiększa przepływ krwi, dzięki czemu skóra sprawniej się natlenia, w efekcie czego odzyskuje jędrność i elastyczność. Dzięki temu skóra również szybciej pozbywa się szkodliwych produktów przemiany materii. Ponadto masaż okolicy pod oczami pozwala zniwelować widoczne cienie. Jednak głównym efektem, przez który wiele kobiet decyduje się na wykonywanie tej techniki masażu, jest wysmuklenie owalu twarzy, sprawiając, że kontur jest bardziej wyraźny. Dodatkowo masaż podbródka pozwala napiąć skórę w tym miejscu i zredukować tzw. drugi podbródek. Masaż wykonywany rano redukuję opuchliznę twarzy po nocy.

 

Jak wykonywać masaż twarzy kamieniem Gua Sha?

Kluczem do uzyskania pożądanych efektów jest regularność. Masaż najlepiej wykonywać codziennie przez kilka lub kilkanaście minut. Technika ta polega na wykonywaniu ruchów odśrodkowych, to znaczy prowadzących od środka twarzy na zewnątrz. Za pomocą odpowiedniej strony kamienia masujemy linię żuchwy, policzki, podbródek, czoło i skronie. Podczas masażu należy dociskać kamień do twarzy. Przed wykonaniem masażu należy nałożyć na twarz olejek, serum lub krem, dzięki czemu kamień będzie płynniej przesuwał się po skórze.

 

Czytaj też: Konturowanie twarzy za pomocą samoopalacza? Ten urodowy trend podbija Tiktoka!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.