Idealna cera bez miliona kosmetyków? Skinimalizm to trend na szybką i skuteczną pielęgnację twarzy

Minimalizm to w ostatnim czasie niezwykle popularna tendencja. Widoczna jest ona nie tylko w modzie, ale jak się okazuje także w pielęgnacji twarzy! Skinimalizm to jeden z nowych trendów wśród metod dbania o swoją cerę. U kogo ta metoda sprawdzi się najlepiej?

Czym jest skinimalizm? To jeden z trendów w pielęgnacji twarzy

Jeszcze do niedawna w Internecie głośno było o pielęgnacji opierającej się o ogromną ilość kroków. Dwuetapowe oczyszczanie, nakładanie toników, serum i kremów. Cała ta procedura pielęgnacyjna wymagała sporej ilości czasu, wielu kosmetyków a co za tym idzie także dużej sumy wydanych pieniędzy. Skinimalizm to trend, który przynosi znaczące zmiany w zakresie pielęgnacji skóry. Na czym polega?

Skinimalizm to rodzaj pielęgnacji, który opiera się wyłącznie na kilku kosmetykach oraz niewielu krokach pielęgnacyjnych. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują ogromną ilością czasu, czy np. nie posiadają w swojej łazience miejsca na dużą ilość kosmetyków. Produkty używane w tego rodzaju pielęgnacji, nie powinny być przypadkowe. Warto aby były one dobrze dopasowane do potrzeb naszej cery. 

 

Jedna z Instagramerek, która na co dzień jest kosmetologiem i często na swoim Instagramie publikuje wartościowe treści na temat pielęgnacji, podzieliła się z obserwatorami specjalnymi planszami, które doskonale wyjaśniają na czym polega skinimalizm. Według Instagramerki taka pielęgancja powinna składać się z 3 prostych kroków: 

  • Dokładnego oczyszczenia twarzy
  • Nałożenia serum zawierającego składniki aktywne
  • Aplikacja kremu nawilżającego na noc, lub kremu z SPF na dzień

Kto powinien się zastanowić nad wdrożeniem skinimalizmu do swojej pielęgancji?

Skinimalizm to rodzaj pielęgnacji, który szczególnie dobrze powinien sprawdzić się u osób z cerą mieszaną. Nad jej stosowaniem powinny się także zastanowić osoby, które nie dysponują dużą ilością czasu lub chociażby nie posiadają w swojej łazience zbyt dużej ilości miejsca na kosmetyki. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA