Instagramowe it-girls kochają te fryzury z kucykiem! Oto top 3 upięcia, które sprawdzą się na wiele okazji

Kucyk to jedna z najwygodniejszych i zarazem najpopularniejszych fryzur. Upięcia z kucykiem pokochały także Instagramowe it-girls! Oto uczesania, które noszą między innymi Anna Lewandowska i Sofia Richie.

Niski ulizany kucyk bez przedziałka + wypuszczone pasma

Kucyk to jedna z najprostszych i najszybszych do wykonania damskich fryzur. Wiele kobiet decyduje się na nią kiedy nie ma czasu lub ochoty na wykonywanie czegoś bardziej wymyślnego. Kucyk oprócz swojej podstawowej, najbardziej znanej formy posiada także różne inne warianty, które mogą okazać się fryzurą idealną na wiele okazji. 

Kucyk to także fryzura, która w ostatnim czasie stała się bardzo popularna wśród Instagramowych it-girls. Sofia Richie czyli prawdziwa ikona dobrego stylu, często stawia na ulizanego niskiego kucyka z wypuszczonymi pasmami, okalającymi twarz. Na taki rodzaj uczesania, zdecydowała się także m.in. Anna Lewandowska.

 

Ściśle związany kucyk z wypuszczonymi pasmami z przodu to fryzura idealna przede wszystkim na co dzień, choć sprawdzi się także na większe wyjścia. Szczególnie jeśli połączymy ją np. z bardziej efektownymi kolczykami czy ozdobną kreacją.

 

Wysoki kucyk z przedziałkiem

Wśród upięć, które w ostatnim czasie szczególnie upodobały sobie Instagramowe it-girls nie mogło zabraknąć wysokiego ulizanego kucyka z przedziałkiem na środku. 

 

Ta fryzura to idealna propozycja dla dziewczyn o nieco dłuższych włosach. Polega ona na zrobieniu przedziałka na środku głowy, a następnie złapaniu wszystkich kosmyków w wysokim kucyku. Wszystkie niesforne włoski dokładnie „ulizuje" się za pomocą pianki, żelu lub lakieru do włosów. Fryzura ta najlepiej prezentuje się z wyprostowanymi włosami.

Kucyk + klamra 

W ostatnich miesiąca wielki powrót do światowych trendów notują klamry do włosów. Nie mogło ich więc zabraknąć także i w tym zestawieniu. nisko związany kucyk podniesiony na klamrze to fryzura, która szczególnie popularna była już ponad 10 lat temu! W tym sezonie zdaje się jednak znów powracać do trendów.

 

Uczesanie to polega na związaniu dość luźnego niskiego kucyka, a następnie podpięciu go do góry za pomocą szerokiej klamry. Dzięki temu kucyk jest wyższy i bardziej odbity od skóry głowy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA