Ta płukanka odświeży kolor twoich włosów. Prosty i tani sposób na przedłużenie efektów koloryzacji

Każda kobieta, która poddaje się zabiegom koloryzacji, spotyka się z problemem szybko wypłukującego się koloru. Doskonałym rozwiązaniem na przedłużenie intensywności koloru włosów może okazać się płukanka z czarnej herbaty. Zdradzamy, jak ją wykonać.

Koloryzacja włosów ma jedną, kluczową wadę – trzeba ją regularnie powtarzać. Jeśli przyciemniasz włosy i chcesz przedłużyć intensywność ich koloru, aby rzadziej uczęszczać do fryzjera, koniecznie wypróbuj płukankę z czarnej herbaty. Podpowiadamy, jak ją wykonać i stosować.

Płukanka do włosów z czarnej herbaty – naturalne wzmocnienie koloru

Domowa płukanka do włosów z czarnej herbaty to gratka dla kobiet, które regularnie poddają się zabiegom koloryzacji. Jej wykonanie pozwala utrzymać intensywny kolor włosów przez długi czas. Płukanka z czarnej herbaty przyciemnia odcień włosów o jeden lub nawet o dwa tony. Za jej pomocą można również uzyskać refleksy, które zmieniają odcień pod wpływem światła. Oprócz właściwości koloryzacyjnych płukanka z czarnej herbaty przedłuża świeżość włosów, nadaje im gładkości i zmniejsza suchość. Jej regularne wykonywanie może nawet wpłynąć na porost włosów.

Czarna herbataCzarna herbata fot. pexels.com

Czytaj też: Oto najmodniejszy odcień włosów na jesień 2023. Cobain blonde już teraz króluje na Instagramie

Jak wykonywać płukankę z czarnej herbaty?

Przygotowanie i zastosowanie płukanki z czarnej herbaty jest bardzo proste. Wystarczy zalać wrzątkiem cztery torebki herbaty i zaparzyć je. Najlepiej nie stosować jej od razu po zaparzeniu, a odczekać kilkadziesiąt minut lub nawet kilka godzin. Dzięki temu uzyskamy lepszy efekt. Po upływie tego czasu należy wymoczyć całe włosy w herbacie lub tylko pojedyncze pasma, jeśli chcemy uzyskać efekt refleksów. Płukankę należy pozostawić na włosach na kilkanaście minut, a następnie spłukać wodą.

 

Regularność to podstawa do uzyskania założonych efektów

Efekt przyciemnienia włosów widoczny jest już po pierwszym zastosowaniu płukanki z czarnej herbaty, jednak utrzymuje się on przez około 2/3 mycia. Po tym czasie płukankę najlepiej powtórzyć. Jeśli stosowana herbata nie zawiera w składzie cytryny ani octu, płukankę można wykonywać nawet codziennie, dzięki czemu efekt będzie widoczny cały czas. Regularność jest szczególnie ważna, jeśli stosujemy tę płukankę ze względu na inne korzyści niż przyciemnienie koloru np. jeśli zależy nam na poroście lub gładkości włosów.

 

Czytaj też: Ta technika to patent na nawilżoną i miękką skórę. Pamiętaj o niej, nakładając SPF

Więcej o:
Copyright © Agora SA