Choć byśmy stosowały najlepsze i najdroższe preparaty na porost włosów, nie przyniesie to pożądanych efektów bez zadbania o odpowiednio zbilansowaną dietę. Bowiem organizm do wzrostu włosów potrzebuje witamin, składników mineralnych i kwasów tłuszczowych dostarczanych do wewnątrz wraz z pożywieniem. Codzienna dieta powinna opierać się na świeżych warzywach i owocach, pełnoziarnistym pieczywie, rybach, nabiale i zdrowych tłuszczach zawartych m.in. w orzechach czy pestkach dyni.
Czytaj też: Kosztuje 30 zł a na twarzy wygląda jak milion dolarów - "To jest po prostu najlepszy rozświetlacz na rynku".
Wcierki do włosów wzmacniają i odżywiają cebulki włosowe, regulują poziom sebum, łagodzą stany zapalne i hamują wypadanie włosów. Wszystko to stymuluje wzrost włosów. Jednak, aby wcierki przynosiły pożądane rezultaty, należy stosować je regularnie przez dłuższy czas. Po trzech tygodniach regularnego stosowania wcierek należy zrobić tygodniową przerwę, po czym można wznowić kurację.
Olejowanie włosów wpływa na poprawę ich jakości. Oleje roślinne nie tylko nawilżają pasma, ale również nadają im sprężystości i elastyczności. Oprócz tego oleje te wykazują korzystny wpływ na skórę głowy. Wzmacniają i odżywiają cebulki, co stymuluje i przyspiesza wzrost włosów. Tak samo, jak w przypadku wcierek, kluczem do uzyskania zadowalających efektów jest regularność.
Peeling skóry głowy wykazuje działanie złuszczające. Oczyszcza skórę z martwego naskórka, pozostałości kosmetyków oraz wszelkich zanieczyszczeń. Oprócz tego peeling dotlenia cebulki i ułatwia im przyjmowanie składników odżywczych. Wykonując peeling skóry głowy, przeprowadzamy również masaż, który poprawia krążenie krwi w komórkach. Wszystko to skutecznie pobudza cebulki, przyspieszając porost włosów.
Czytaj też: Inne fryzury odchodzą do lamusa. Jesienią najmodniejsze będzie cięcie w stylu Hailey Bieber!