Peeling skóry głowy powinien stanowić jeden z nieodłącznych elementów pielęgnacji włosów. Jego zadaniem jest oczyszczenie skóry głowy z pozostałości po szamponach, odżywkach, lakierach, suchych szamponach czy innych kosmetykach, a także różnych zanieczyszczeń. Peeling skóry głowy pozwala również usunąć martwy naskórek. Dodatkowo masaż wykonywany podczas peelingu (wmasowywanie drobinek produktu w skórę) poprawia krążenie krwi w komórkach i dotlenia cebulki. Wszystko to wpływa na znaczną poprawę wyglądu i stanu włosów.
Czytaj też: Ten makijaż wygląda jak rodem z lat 20.! Kiedyś nosiły go buntowniczki, dziś lansują go projektanci
Regularne wykonywanie peelingu skóry głowy przynosi szereg korzyści. Dokładne oczyszczenie skalpu z pozostałości kosmetyków i zanieczyszczeń wpływa na wolniejsze przetłuszczanie się włosów, a także może zmniejszyć swędzenie skóry. Dotlenienie cebulek zwiększa chłonność substancji odżywczych oraz przyspiesza porost włosów. Peeling skóry głowy sprawia, że włosy są odbite u nasady, mocniejsze i bardziej lśniące. Ten element pielęgnacji może być również pomocny w walce z problemem wypadających włosów.
Peeling do skóry głowy zakupisz w każdej drogerii. Poszczególne produkty przeznaczone są do zwalczania konkretnych problemów. Peeling dobierz w zależności od tego, czego potrzebują twoje włosy np. przetłuszczają się lub wypadają. Możesz również zdecydować się na zwykły peeling oczyszczający. Peeling skóry głowy możesz wykonywać przed myciem włosów lub po prostu osobno. Produkt nakładamy na skórę głowy po zmoczeniu włosów. Wmasowujemy drobinki delikatnie opuszkami palców, kolistymi ruchami przez około 2-3 minuty. Następnie nakładamy odżywkę lub myjemy głowę i spłukujemy włosy. Peeling należy wykonywać raz na tydzień lub dwa tygodnie.
Czytaj też: Ta koloryzacja nada blasku siwym włosom. Postaw na naturalny, ale nieco podrasowany wygląd