TOP 3 domowe maseczki na włosy. Dzięki nim zahamujesz wypadanie włosów i mocno je odżywisz

Na rynku mamy dostępnych wiele produktów do włosów, ale nic nie przynosi tak spektakularnych efektów, jak domowe specyfiki. Wykonując maseczki do włosów w domu, mamy pewność ich naturalnego składu. Polecamy top 3 maseczki na wypadanie włosów.

Jajeczna domowa maseczka na włosy

Do przygotowania jajecznej maseczki na włosy, jak łatwo się domyślić, potrzebujemy jednego jajka. Oprócz tego niezbędne są również dwie łyżki oliwy z oliwek. Jajko roztrzepujemy widelcem w misce i dodajemy do niego oliwę. Mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na całe włosy oraz dokładnie na skórę głowy. Maseczkę pozostawiamy na głowie na około 30 minut. Po upływie tego czasu spłukujemy ją ciepłą wodą i myjemy włosy delikatnym szamponem. Maseczka jajeczna dzięki zawartości białka jaj doskonale odżywia włosy, a dodatek oliwy z oliwek je nawilża i zapobiega wypadaniu.

 

Czytaj też: Tego unikaj, jeśli masz cerę naczynkową. Sprawisz tym, że skóra będzie bardziej czerwona i podrażniona

Cebulowa domowa maseczka na włosy

Cebulowa maseczka na włosy może odrobinę zniechęcać zapachem, szczególnie te osoby, które nie przepadają za cebulą. Jednak przynosi ona naprawdę wiele korzyści. Cebula zawiera cenne składniki odżywcze w tym m.in. siarkę, która wpływa na stymulację wzrostu włosów. Oprócz cebuli do przygotowania tej maseczki wykorzystujemy również miód, który zapobiega kruszeniu się włosów, skutecznie chroniąc je przed czynnikami zewnętrznymi i także wspomaga wzrost. Przygotowanie maski polega na wyciśnięciu soku z cebuli za pomocą gazy oraz dodaniu do niego dwóch łyżeczek miodu. Po połączeniu tych składników maskę nakładamy na skórę głowy na około 30-40 minut. Po tym czasie spłukujemy mieszankę i myjemy włosy szamponem.

 

Drożdżowa domowa maseczka na włosy

Drożdże są bogate w składniki mineralne i witaminy z grupy B, które wypływają na poprawę kondycji włosów. Regularne stosowanie maseczek drożdżowych pobudza i wzmacnia cebulki, co wpływa na zwiększenie gęstości włosów. Do wykonania maseczki drożdżowej oczywiście potrzebujemy drożdży. Możemy połączyć je z jajkiem, olejem rycynowym, miodem lub mlekiem. Każdy z tych produktów korzystnie wpłynie na włosy i skórę głowy. Drożdże mieszamy z jednym z wybranych składników, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na lekko zwilżone włosy i trzymamy przez około 45 minut. Na ten czas włosy nakrywamy ręcznikiem lub folią spożywczą. Maskę spłukujemy wodą i myjemy włosy szamponem.

 

Czytaj też: Ta maska z Hebe pozwala uzyskać efekt tafli na włosach. Teraz jest na promocji za 23,49 zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.