Już nie tylko olejowanie włosów. Teraz włosomaniaczki promują ten zabieg jako ratunek dla suchych kosmyków

Olejowanie włosów stało się jednym z najpopularniejszych domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak nie jest to jedyny rodzaj tego typu pielęgnacji. Włosomaniaczki coraz częściej polecają również miodowanie włosów.

Miód od dawien dawna stosowany jest w kosmetyce na szeroką skalę. Nie tylko stanowi składnik wielu produktów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, ale również może być stosowany samodzielnie jako naturalny produkt pielęgnacyjny. Posiada on szereg cennych właściwości, które działają zbawiennie na suche i zniszczone włosy.

Miodowanie włosów – ratunek dla suchych kosmyków

Miodowanie włosów w szczególności poleca się posiadaczkom suchych, matowych, kruszących się włosów wymagających mocnego odżywienia. Ten domowy zabieg może zastąpić olejowanie lub stanowić do niego dodatek w pielęgnacji. Miód posiada szereg właściwości, które korzystnie wpływają na kondycję włosów. Przede wszystkim produkt ten mocno je nawilża i regeneruje, w efekcie czego włosy zyskują niesamowity blask i gładkość. Regularne miodowanie włosów nadaje im również sprężystości i elastyczności. Ten domowy zabieg może być pomocny również w przypadku puszenia czy elektryzowania się włosów. Ułatwia także ich rozczesywanie.

 

Czytaj też: Obok tego zapachu nie da się przejść obojętnie - "Te perfumy gwarantują komplementy"

Miodowanie włosów a rodzaj miodu

Do miodowania włosów sprawdzi się tak naprawdę każdy rodzaj miodu, byle by był płynny. Możesz więc użyć miodu lipowego, akacjowego, wielokwiatowego lub każdego innego, który masz pod ręką. Najlepiej, jeśli miód będzie wysokiej jakości, ponieważ dzięki temu zyskamy najlepsze efekty. Dobrze więc zakupić go u lokalnego pszczelarza. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, miód ze sklepu też się sprawdzi.

MiódMiód fot. pexels.com

Jak wykonać miodowanie włosów?

Miodowanie włosów, tak samo jak olejowanie, jest banalnie proste. Do jego wykonania potrzebujesz oczywiście płynnego miodu oraz dowolnej odżywki do włosów. Miód mieszamy z odżywką w proporcji 1:1 lub 2:1 i tak przygotowaną mieszankę nakładamy na suche włosy po całej ich długości. Warto zwrócić uwagę na dokładne rozprowadzenie mieszanki, szczególnie na końcach włosów, które zazwyczaj są najbardziej zniszczone. Po godzinie spłukujemy mieszankę i myjemy włosy szamponem tak jak zwykle.

 

Czytaj też: Ratunek dla odwodnionej i zmęczonej skóry. Hitowy krem na promocji w Hebe za 27,99 zł

Więcej o:
Copyright © Agora SA