Doskonały sposób na suche pięty. Wymocz je w tym roztworze, a będą miękkie i gładkie

Suche i popękane pięty to nic przyjemnego. Wiele kobiet z tego powodu rezygnuje z odkrytego obuwia nawet podczas upalnego lata. W zniwelowaniu tego uciążliwego problemu pomocne są domowe kuracje z wykorzystaniem octu jabłkowego.

Ocet jabłkowy to ratunek dla suchych pięt

Ocet jabłkowy posiada szereg cennych właściwości, które są pomocne w walce z suchymi piętami. Przede wszystkim wykazuje on działanie zmiękczające, co pozwala pozbyć się zgrubiałego naskórka oraz pęknięć na piętach. Oprócz tego ocet jabłkowy działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, dzięki czemu skutecznie łagodzi objawy infekcji stóp. Kwaśny odczyn octu odpowiada również za przywrócenie skórze stóp odpowiedniego poziomu pH i hamowanie rozwoju grzybicy. Octowe kąpiele oprócz usunięcia suchego naskórka z pięt także wzmacniają paznokcie i ogólnie przywracają stopom zdrowy wygląd.

Suche piętySuche pięty fot. shutterstock.com

Czytaj też: Róż z Primarka zamiennikiem produktu od Charlotte Tilbury? "nie wiedziałam, że on mi się tak będzie podobał"

Kąpiel z octu jabłkowego na suche pięty

Kąpiel z octu jabłkowego jest bardzo prosta w przygotowaniu, a jej regularne wykonywanie pozwala uzyskać naprawdę zadowalające efekty. Całość nie zajmie ci dużo czasu. Taką kąpiel najlepiej wykonywać wieczorem, dzięki czemu oprócz pozbycia się suchego naskórka odprężymy nieco zmęczone po całym dniu stopy. Jak wykonać kąpiel? Do około litra letniej wody dodajemy szklankę octu jabłkowego. W powstałej mieszance moczymy stopy przez około 15 minut. Po upływie tego czasu szorujemy pięty szczoteczką lub pumeksem. Na osuszone pięty nakładamy krem nawilżający.

Pielęgnacja stópPielęgnacja stóp fot. pexels.com

Kompres z octu jabłkowego i chleba

Nieco innym sposobem wykorzystania octu jabłkowego w celu pozbycia się suchych pięt jest wykonanie kompresu. W tym przypadku oprócz octu potrzebujemy również kromki chleba. Jak wykonać taki kompres? Wystarczy namoczyć kromkę chleba w occie, a gdy pieczywo mocno nasiąknie przyłożyć do pięt i obwinąć ręcznikiem lub grubszą chustą. Taki kompres można zostawić na noc, na kilka godzin lub kilkadziesiąt minut w zależności od tego ile ma się czasu w ciągu dnia. Jednak jeśli podczas kompresu odczuwalne jest mrowienie lub inne nieprzyjemne objawy, należy przerwać kurację.

Czytaj też: Kosztują grosze a pachną jak perfumy za 350 zł! Zapachowa perełka dostępna jest w Zarze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.