Ten domowy zabieg pozwala uzyskać efekt idealnie wygładzonych włosów. To hit wśród włosomaniaczek

Włosomaniaczki uwielbiają domowe zabiegi na włosy z dwóch powodów - dlatego, że są tanie i skuteczne. Najczęściej możemy przygotować je z produktów, które znajdziemy w domu. Tak też jest w przypadku domowego laminowania włosów.

Domowe zabiegi na włosy są bardzo promowane przez włosomaniaczki. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie dość, że są bardzo tanie, to przynoszą spektakularne efekty. Jednym z domowych zabiegów, który uwielbiają włosowe influencerki, jest laminowanie włosów żelatyną.

Laminowanie włosów żelatyną

Laminowanie włosów żelatyną to domowy zabieg, który z pewnością może zastąpić profesjonalną keratynową kurację w salonie fryzjerskim. Żelatyna w dużej mierze składa się z kolagenu, dzięki czemu nałożona na pasma włosów, działa bardzo podobnie do keratyny, którą stosuje się w salonach. Jednak produkt ten w porównaniu do profesjonalnego zabiegu kosztuje grosze. Celem laminowania jest poprawa wyglądu i kondycji zniszczonych, matowych włosów. Zabieg ten polecany jest posiadaczkom włosów zniszczonych przez koloryzację, rozjaśnianie czy częstą stylizację przy wykorzystaniu wysokiej temperatury.

 

Czytaj też: Zazwyczaj pijesz ją na ból gardła, a tym razem nałóż na włosy. Działa zbawiennie na łupież

Sposób na gładkie i lśniące włosy

Laminowanie włosów żelatyną pozwala dogłębnie odżywić włosy oraz mocno je wygładzić. Po tym zabiegu pasma są zregenerowane i uzyskują wyjątkową gładkość i blask. Oprócz tego dzięki laminowaniu włosów żelatyną stają się one mocniejsze i są bardziej podatne na różnego rodzaju stylizacje. Ten domowy zabieg może również zniwelować problem rozdwajających się końcówek, który dotyka większość kobiet.

 

Jak wykonać laminowanie włosów żelatyną?

Laminowanie włosów wykonujemy na świeżo umytych, lekko osuszonych ręcznikiem włosach. Do mycia najlepiej użyć mocnego szamponu tzw. rypacza. Łyżkę żelatyny rozpuszczamy w 3 łyżkach gorącej wody i do powstałej mieszanki dodajemy łyżkę maski lub odżywki do włosów. Gotowy roztwór nakładamy na włosy, wcierając go w każdy kosmyk. Włosy owijamy folią, a głowę ręcznikiem i tak pozostawiamy na 30-40 minut. Po tym czasie dokładnie zmywamy żelatynę ciepłą wodą.

 

Czytaj też: Te paznokcie z TikToka to manicurowy hit na jesień. Top 3 pomysły na prosty, ale intrygujący manicure

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.