Wykonaj tą jedną prostą czynność, a będziesz cieszyć się pięknymi lokami. Plopping robi furorę na TikToku

Bez odpowiedniej pielęgnacyjnej rutyny, lekko kręcone bądź falowane włosy mogą stanowić prawdziwe utrapienie. Na szczęście isteniją produkty oraz sposoby, które znacząco ułatwiają wydobycie skrętu. Jedna z Tiktokerek podzieliła się takim trikiem na swoim profilu. Jest banalnie prosty!

Wiele kobiet posiadających lekko falowane, często puszące się włosy nie zdaje sobie sprawy, że taki wygląd ich kosmyków może być przesłanką do tego, że mają one tendencję do kręcenia się! Wydobywanie skrętu z włosów to coraz popularniejsza metoda pielęgnacji, z którą wiele osób zapoznało się za pośrednictwem TikToka. Jak sprawić aby z twoich falowanych włosów powstały piękne loczki? Ten trik zdecydowanie ci w tym pomoże!

Wykonaj tą jedną czynność po myciu włosów, a będziesz cieszyć się pięknymi loczkami! Ta metoda jest darmowa i banalnie prosta

Jedna z Tiktokerek, która na swoim profilu regularnie porusza tematykę pielęgnacji włosów, podzieliła się ze swoimi obserwatorami sposobem na wydobycie skrętu z włosów. Wystarczy, zaraz po myciu głowy wykonać jedną, bardzo prostą czynność.

Sposób o którym mówi Tiktokerka to Plopping. Na czym polega ta metoda? Plopping to metoda polegająca na zawinięciu mokrych włosów w bawełnianą koszulkę lub ręcznik w taki sposób aby były one stale uniesione do góry. Najlepiej położyć nasz ręcznik na płaskiej, umieszczonej nisko powierzchni, a następnie schylając się nad ręcznikiem zawiązać go na naszej głowie. Tak zawiązany „turban" trzymamy na głowie przez minimum 5 minut a następnie suszymy włosy. 

Jeśli pragniemy wydobyć z włosów piękny skręt, sam plopping będzie jednak niewystarczający. Temu procesowi zawsze powinien towarzyszyć jakiś produkt wspomagający, który najlepiej rozprowadzić poprzez dokładne ugniatanie naszych włosów. Ręcznik, bawełnianą chustę czy koszulkę powinniśmy zawiązywać na już wystylizowanych, choć nadal wilgotnych włosach. 

 

Przeczytaj także: Te triki z TikToka sprawią, że kucyk zyska niesamowitą objętość. Są proste i szybkie

Więcej o: