Sposób Koreanek na jędrną i gładką cerę. Wystarczy przestrzegać tych dwóch zasad

Koreanki śmiało możemy nazwać urodowymi guru. Każda kobieta chciałaby mieć tak lśniącą i gładką cerę, jaką mogą pochwalić się Azjatki. Sekret urody Koreanek tkwi w dwóch zasadach, których przestrzegają każdego dnia.

Jello skin to koreański trend w pielęgnacji skóry, którego nazwa w polskim tłumaczeniu oznacza "galaretowatą skórę". Jak wiemy, Koreanki słyną z pięknej urody. Jędrną i błyszczącą cerę zawdzięczają zasadą pielęgnacyjnym, jakich trzymają się każdego dnia. Wyrobiona rutyna pozwala uzyskać efekt jello skin. 

Zasada numer 1 – kosmetyki bogate w kolagen i inne cenne składniki

Rutyna pielęgnacyjna Koreanek w głównej mierze opiera się na dostarczeniu skórze sporej ilości kolagenu. Składnik ten stanowi budulec skóry, a wraz z wiekiem, jego produkcja w naszym organizmie spada, przez co same musimy zadbać o jego dostarczenie. Zbyt mała ilość kolagenu przekłada się na powstawanie oznak starzenia w postaci zmarszczek czy utraty elastyczności. W pielęgnacji warto uwzględniać więc różne kremy czy sera wzbogacone o ten składnik. Oprócz tego warto wybierać kosmetyki zawierające substancje czynne, wspomagające syntezę kolagenu, czyli retinol, kwas hialuronowy, witaminę C, kwas glikolowy oraz peptydy.

 

Czytaj też: Ta odżywka do włosów za 8 zł z Action działa lepiej niż produkt za 50 zł? Kosmetyki z tej serii znikają jak świeże bułeczki

Zasada numer 2 – zdrowy tryb życia

Odpowiednia pielęgnacja cery to nie wszystko, jeśli zależy nam na jędrnej i mocno nawilżonej skórze, pozbawionej zmarszczek i innych oznak starzenia. Ważne jest również prowadzenie zdrowego trybu życia, do czego Koreanki przywiązują szczególną uwagę. Aby móc cieszyć się piękną cerą, przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią ilość snu, czyli minimum 8 godzin.

Ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Warto przyjmować nie mniej niż 2,5 litra płynów dziennie. Jeśli chcesz, aby twoja skóra była pełna blasku, tak jak Koreanki musisz zadbać również o zdrową zbilansowaną dietę. Warto stawiać na produkty bogate w białko, witaminy, błonnik i kolagen. Oprócz tego Koreanki pamiętają również o odpowiedniej dawce ruchu każdego dnia oraz relaksie.

Czytaj też: Ten manicure to synonim elegancji i subtelności. Jesienią idealnie podkreśli wakacyjną opaleniznę

Więcej o:
Copyright © Agora SA