Wykonuj tą czynność codziennie rano, a zredukujesz cellulit i ujędrnisz skórę. Potrzebny gadżet znajdziesz w Rossmannie

Ta czynność powinna stać się twoim nowym codziennym rytuałem. Jest on bowiem w stanie ujędrnić i wygładzić skórę, poprawić krążenie czy zredukować cellulit. Aby go wykonać, potrzebujesz jednego niedrogiego gadżetu, który znajdziesz w Rossmannie!

Jędrna i gładka skóra to coś, do czego dąży wiele kobiet. Cellulit  jest jednak rzeczą zupełnie naturalną, która pojawia się na naszym ciele, w zależności od naprawdę wielu czynników. Aby się go pozbyć, najczęściej potrzebna jest więc odpowiednia pielęgnacja! Ten jeden gadżet zdecydowanie nam w tym pomoże.

Ta czynność ma wiele genialnych korzyści dla naszego ciała! Wykonuj ją regularnie 

Szczotkowanie ciała na sucho to, zaraz obok zdrowej diety oraz regularnej aktywności fizycznej, jeden ze skuteczniejszych sposobów na poprawę wyglądu naszego ciała. Regularne używanie szczotki, ma wiele skutków dla naszego organizmu. Stosując ją codziennie rano możemy zauważyć m.in.:

  • wygładzenie i ujędrnienie skóry,
  • redukcję cellulitu,
  • pozbycie się problemu wrastających włosków,
  • poprawienie krążenia krwi

i wiele więcej. Szczotkowanie skóry może także zastąpić nam wykonywanie peelingu ponieważ świetnie radzi sobie z pozbywaniem martwego naskórka. 

Szczotkowanie ciałaSzczotkowanie ciała Fot. Shutterstock

W jaki sposób szczotkować ciało?

Szczotkowanie ciała powinno odbywać się przy pomocy dedykowanej do tego szczotki. Powinna być ona wykonana z naturalnego włosia roślinnego (np. z agawy lub kokosa) albo zwierzęcego (końskiego lub dzika). Różne rodzaje włosia dostosowane są do poszczególnych partii naszego ciała. Do okolic szyi i dekoltu używamy bowiem delikatniejszej szczotki niż do okolicy nóg czy pośladków. 

Szczotki do ciała znajdują się obecnie w asortymencie wielu różnych sklepów. Jedna z bardziej przystępnych cenowo opcji dostępna jest w Rossmannie. 

Szczotka do ciała z RossmannaSzczotka do ciała z Rossmanna Fot. Rossmann

Szczotkowanie ciała, zawsze powinno odbywać się od dołu do góry (w stronę serca) za pomocą długich ruchów. Na samym początku warto do całego zabiegu pielęgnacyjnego podejść dość delikatnie, tak aby zbytnio nie podrażnić naszej skóry. Choć szczotkowanie skóry to w zasadzie bardzo bezpieczna metoda na ujędrnienie naszej skóry, to istnieje także kilka przeciwwskazań. Należą do nich:

  • żylaki,
  • rany i stany zapalne na skórze,
  • choroby skóry,
  • pieprzyki i znamiona

Zobacz także: Ta torebka z Action to jeden z najmodniejszych modeli na jesień. Kosztuje 30,95 zł, a wygląda jak z wybiegów mody

Więcej o:
Copyright © Agora SA