Przez te błędy jesienią twoja skóra jest sucha i podrażniona. Unikaj ich, a zniwelujesz ten problem

W okresie jesiennym musimy dokładniej zadbać o naszą skórę, aby uniknąć jej przesuszenia i podrażnienia. Niestety wiele z nas popełnia kilka kluczowych błędów, które tylko pogarszają jej stan. Sprawdź, czego unikać jesienią, aby twoja skóra była gładka i lśniąca.

Jesienią nasza skóra narażona jest na utratę nawilżenia, w wyniku czego staje się szorstka i matowa. Naszym zadaniem jest zapewnienie jej odpowiedniej ochrony, jednak często o tym zapominamy i popełniamy kluczowe błędy, które tylko zwiększają ryzyko wysuszenia i podrażnienia skóry. Co zaliczamy do takich błędów?

Zbyt częste gorące kąpiele

Zdecydowanie jednym z kluczowych błędów, jaki wiele kobiet nagminnie popełnia jesienią, jest zbyt częste kąpanie się w gorącej wodzie. Kiedy to na dworze robi się coraz chłodniej, takie kąpiele stają się dla nas relaksujące i odprężające, jednak nie można z nimi zbytnio przesadzać. Gorąca woda mocno wysusza skórę. Kąpiele te wykonywane niemal codziennie mogą prowadzić do podrażnień oraz pojawienia się uczucia swędzenia. Jesienią i zimą, tak samo jak latem, zaleca się brać prysznic w letniej lub lekko zimnej wodzie, a relaksujące kąpiele w wannie wykonywać sporadycznie, jeśli już nie możemy się bez nich obejść.

Relaksująca kąpielRelaksująca kąpiel fot. pexels.com

Czytaj też: Pepco sprzedaje idealną kurtkę na wczesną jesień. Kosztuje tylko 60 zł, a ma najmodniejszy wzór tego sezonu

Zbyt słabe nawilżanie skóry

Jesienią powietrze na dworze staje się coraz bardziej szorstkie i mroźne, przez co wysusza naszą skórę bardziej niż latem. W tym sezonie uruchamiamy również ogrzewanie, które wysusza powietrze w domu, a to z kolei powoduje, że więcej wody ucieka z naszego organizmu. Wówczas odpowiednie nawilżenie skóry za pomocą balsamów jest kluczowe. Balsam najlepiej nakładać tuż po myciu, kiedy nasza skóra jest miękka, a jej pory są rozszerzone. Pozwoli to skórze lepiej wchłonąć zawarte w balsamie składniki odżywcze.

Pielęgnacja ciałaPielęgnacja ciała fot. pexels.com

Nieodpowiednie kosmetyki do pielęgnacji

Nieodpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji ciała nie przyniosą wymaganych rezultatów, nawet jeśli będziesz je stosowała we właściwej intensywności. Na sezon jesienno-zimowy warto zaopatrzyć się w kosmetyki o silniejszym działaniu nawilżającym niż te, które stosujemy wiosną i latem. Warto wybierać balsamy do ciała zawierające emolienty, które działają łagodząco i odbudowują płaszcz hydrolipidowy naskórka oraz ceramidy, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom wilgotności skóry.

Czytaj też: 3 modne elementy, które warto zawrzeć w swoim jesiennym looku. Te rzeczy podkręcą twoje jesienne stylizacje

Więcej o:
Copyright © Agora SA