Oto przepis na idealny, rozświetlony makijaż. Naturalny efekt glow w 4 prostych krokach

Naturalnie wyglądająca, rozświetlona skóra to jeden z najmodniejszych makijażowych trendów. Choć popularny był szczególnie latem, to jesienią także nie rezygnujemy z efektu "glow". Jak go osiągnąć? Oto 4 proste kroki!

Mocno kryjącym podkładom, efektowi maski i matowemu wykończeniu mówimy stanowcze NIE! Zarówno podczas mijającego już lata, jak i podczas nadchodzącej jesieni, najmodniejszym makijażowym lookiem będzie naturalne glow. Jak je osiągnąć? Sam rozświetlacz nie wystarczy!

Piękny makijaż z efektem glow – Tiktokerka zdradza jak osiągnąć piękny efekt w 4 prostych krokach

Moda na dość naturalnie wyglądający i rozświetlony makijaż obecna jest z nami już od kilku miesięcy. Tendencja ta nie minie jednak wraz z końcem lata. Jesienią, efekt glow będzie bowiem równie pożądany, choć tym razem w towarzystwie kilku dodatkowych, mocniejszych elementów takich jak czerwone usta czy smokey eyes. Jedna z popularnych polskich influencerek, zajmująca się tematyką urodową, podzieliła się swoim sposobem na idealny rozświetlony makijaż, który jak sama wspomina: „wygląda na prawdę dobrze na żywo". 

Sposób na rozświetlony makijaż Tiktokerki, składa się z 4 produktów:

  • rozświetlającego kremu nawilżającego z drobinkami – Phlov diamond look krem z efektem Soft Focus
  • bazy rozświetlającej – Rare Beauty illuminating primer
  • pudru rozświetlającego – Claresa Sugar Powder puder rozświetlający  lub Eveline Variete rozświetlający
  • rozświetlacza – Rozświetlacz Benefit Cookie

Wykonanie makijażu z efektem glow Tiktokerka rozpoczyna od nałożenia kremu rozświetlającego, a następnie bazy pod makijaż. Następnie nakładamy nasz ulubiony podkład oraz korektor – ważne jest to, aby odpowiednio zakryć cienie pod oczami i dodatkowo rozjaśnić tą okolicę. W tym momencie jest także najlepszy czas na wykonanie konturowania na mokro. Kolejnym krokiem jest nałożenie pudru rozświetlającego, który utrwali makijaż jednocześnie nie pozostawiając zbyt matowego efektu. 

 

Ostatnim z makijażowych kroków jest oczywiście rozświetlacz. Tiktokerka poleciła tutaj swój ulubiony produkt marki benefit, lecz z powodzeniem możemy zamienić go na inny, nasz ulubiony kosmetyk. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA