Te składniki to prawdziwa bomba witaminowa dla cery. Szukaj ich w produktach do pielęgnacji

Poszczególne składniki kosmetyków do pielęgnacji twarzy wykazują odmienne właściwości. Warto wiedzieć, które z nich mają najkorzystniejsze działanie, aby móc świadomie dobierać wyłącznie najlepsze produkty, co pozwoli zachować cerę w doskonałej kondycji.

Kwas hialuronowy – natychmiastowe i długotrwałe działanie nawilżające

Kwas hialuronowy jest jednym z niezbędnych składników wielu produktów do pielęgnacji cery. Każda skóra, bez względu na jej rodzaj, potrzebuje dogłębnego nawilżenia, a to właśnie zapewnia kwas hialuronowy. Składnik ten, dzięki właściwościom wiązania cząsteczek wody, oprócz nawilżenia skóry zapobiega również utracie wilgotności, a także wpływa na ujędrnienie cery. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie, jednak z wiekiem jest go coraz mniej, dlatego warto uzupełniać jego ilość, stosując kremy, w których on występuje.

Pielęgnacja twarzyPielęgnacja twarzy fot. pexels.com

Czytaj też: Oto przepis na idealny, rozświetlony makijaż. Naturalny efekt glow w 4 prostych krokach

Gliceryna – mocne nawilżenie i odżywienie skóry

Gliceryna to kolejny składnik o działaniu nawilżającym. Jej zadaniem jest gromadzenie i zatrzymanie wody w organizmie. Posiada ona właściwości higroskopijne, dzięki czemu zapobiega przesuszeniu skóry. Oprócz tego gliceryna wzmacnia barierę ochronną skóry. Tak szerokie działanie pozwala zachować skórę w dobrej kondycji. Stosowanie kosmetyków z gliceryną sprawia, że nasza cera jest mocno nawilżona i odżywiona.

Witaminy A, E, C nazywane witaminami młodości

Cennym składnikiem odżywczym, jakiego warto szukać w kosmetykach do pielęgnacji cery, są oczywiście witaminy A, E i C, które potocznie nazywane są witaminami młodości. Witamina A uznawana jest za jedną z najefektywniejszych substancji spowalniających procesy starzenia się skóry. Jej podstawową funkcją jest odnowa naskórka. Witamina E to silny przeciwutleniacz. Posiada ona właściwości nawilżające i ujędrniające. Z kolei witamina C odpowiada za ochronę skóry przed reaktywnymi formami tlenu oraz wolnymi rodnikami.

Pielęgnacja twarzyPielęgnacja twarzy fot. pexels.com

Ceramidy – bariera ochronna skóry

Ceramidy występują naturalnie w organizmie jako składnik lipidów skóry. Jeśli ich poziom jest za niski, cera staje się sucha i szorstka. Wówczas warto dostarczyć ich od zewnątrz w postaci kremów. Ceramidy tworzą na skórze barierę ochronną, utrzymują odpowiednią wilgotność skóry i zapobiegają jej odwodnieniu.

Czytaj też: Z tym topem stworzysz milion różnych stylizacji. "Klasyczny basic, piękny kolor i dekolt"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.