Kolejny trend pielęgnacyjny podbija TikToka. Ratunek dla odwodnionej skóry w 4 krokach

Pielęgnacyjne trendy na TikToku nie raz okazały się niezwykle pomocne w walce z wieloma problemami. Nie inaczej jest w przypadku tej metody pielęgnacji, która stanowi ratunek dla mocno odwodnionej skóry.

Problem odwodnionej skóry może pojawić się nie tylko w przypadku cery suchej, ale także cery mieszanej, tłustej czy wrażliwej. Odwodnienie najczęściej objawia się wyczuwalnym ściągnięciem skóry i brakiem elastyczności, a także pieczeniem, swędzeniem i łuszczeniem się skóry. Ratunkiem dla takiej skóry okazuje się być pielęgnacyjna rutyna skin flooding, która stała się tiktokowym trendem.

Skin flooding, czyli ratunek dla odwodnionej skóry

Metoda pielęgnacyjna skin flooding polega na szybkim i intensywnym nawilżeniu skóry. Jej nazwa w polskim tłumaczeniu oznacza dosłownie "zalanie" skóry kosmetykami pielęgnacyjnymi. Do jej wykonania należy używać produktów o działaniu nawilżającym i odżywczym, które nakładamy warstwowo na skórę w 4 etapach. Kluczem w tej metodzie jest odpowiednie dobranie kosmetyków i stosowanie ich we właściwej kolejności. Metoda ta stanowi ratunek dla mocno odwodnionej skóry. Dzięki niej uczucie napięcia znika, a cera odzyskuje utraconą elastyczność i blask.

Cera pełna blaskuCera pełna blasku fot. pexels.com

Czytaj też: Ten balsam kosztuje grosze, a pachnie jak drogie perfumy. "Cudowny zapach, super nawilża"

Etapy pielęgnacji skin flooding

Krok 1 w pielęgnacji skin flooding stanowi dokładne oczyszczenie skóry z wszelkich zanieczyszczeń i resztek makijażu. Krok 2 to nawilżenie skóry za pomocą mgiełki, toniku lub esencji pielęgnacyjnej. Wybrany przez nas produkt powinien zawierać składniki nawilżające, w tym przede wszystkim kwas hialuronowy. Co ważne, kosmetyk ten nakładamy na lekko wilgotną twarz. Etap ten pozwoli przywrócić odpowiedni poziom pH skóry, nawilżyć ją i przygotować do dalszej pielęgnacji.

Krok 3 polega na zastosowaniu serum. Na twarz nakładamy jedną lub dwie warstwy, pamiętając o zachowaniu kilkuminutowego odstępu pomiędzy nimi, aby produkt mógł się wchłonąć. W kroku tym spryskujemy również twarz mgiełką pielęgnacyjną. Ostatni 4 krok to nałożenie kremu. W zależności od pory dnia, w jakiej wykonujemy rutynę skin flooding, na twarz nakładamy krem z filtrem na dzień lub mocno odżywczy krem na noc.

Czytaj też: Jak zadbać o usta jesienią? Pamiętaj o tych zasadach, a twoje usta będą miękkie i mocno nawilżone

Więcej o:
Copyright © Agora SA