Te oznaki świadczą, że powinnaś zmienić żel do mycia twarzy. Prosty sposób na lepszą kondycję cery

Odpowiedni dobór kosmetyków do pielęgnacji twarzy to klucz do zachowania cery w zdrowej kondycji. Niewłaściwa formuła żelu do mycia, zamiast nadawać skórze miękkości i blasku może ją wysuszać i zakłócać naturalną barierę skóry.

Żel do mycia twarzy odgrywa kluczową rolę w dwuetapowym oczyszczaniu twarzy. Stanowi on część zarówno porannej, jak i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Aby jednak żel spełniał swoją funkcję i dogłębnie oczyszczał skórę bez jej podrażniania, musi on być odpowiednio dobrany. Niestety często okazuje się, że tuż po pierwszym zastosowaniu żelu lub po jego dłuższym używaniu kondycja naszej cery ulega znacznemu pogorszeniu.

Po czym poznać, że dany żel do mycia twarzy nie jest odpowiedni dla naszej cery?

Pierwszym sygnałem, że żel do mycia twarzy nie jest odpowiedni dla naszej cery, jest przede wszystkim uczucie ściągnięcia skóry tuż po jego użyciu. Niektóre produkty wykazujące silne działanie oczyszczające mogą nadmiernie wysuszać skórę, przez co staje się ona napięta i podrażniona. Regularne stosowanie takiego żelu może prowadzić do zaburzenia pH skóry. Kolejnym objawem niewłaściwego doboru żelu do mycia twarzy jest widoczne zaczerwienienie skóry tuż po jego użyciu. Oznacza to, że bariera skóry została naruszona przez zbyt mocne działanie lub po prostu słaby skład produktu.

Mycie twarzyMycie twarzy fot. pexels.com

Czytaj też: Waciki kosmetyczne nie bez powodu mają dwie różne strony. Mało osób wie, że każda z nich służy do czegoś innego

Odpowiednio dobrany żel to klucz do pięknej cery

Odpowiednio dobrany żel do mycia twarzy powinien nawilżać cerę, a po jego zastosowaniu skóra powinna być gładka, miękka i błyszcząca. Wybierając produkt do mycia, należy przede wszystkim skupić się na jego składzie. Warto unikać wszelkich żeli zawierających alkohol, silne kwasy czy mocne detergenty takie jak m.in.: Sodium Laureth Sulfate (SLS), Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Myreth Sulfate (SMS) czy Ammonium Lauryl Sulfate (ALS). Jeśli masz skórę wrażliwą, zrezygnuj z silnie działających produktów. Na rynku jest wiele żeli o delikatniejszym działaniu, które równie dobrze oczyszczają twarz, co mocniejsze preparaty, ale jej nie podrażniają.

Czytaj też: "Genialnie kryjący podkład za 14 zł" - produkt z Hebe kosztuje grosze a przypomina Estée Lauder Double Wear

Więcej o: