Twoja skóra potrzebuje tego składnika jesienią. Ciesz się promienną cerą także w pochmurne dni

Jesienią naszej skórze brakuje słońca. Cera staje się poszarzała, przez co wiecznie wyglądamy na zmęczone. Ale jest na to sposób. Ten jeden składnik nie tylko rozświetla cerę, ale także pomaga walczyć z przebarwieniami i opóźnia przedwczesne starzenie.

Nadeszła jesień, więc pora pożegnać się z rozświetloną cerą. Czy, aby na pewno? Dzięki temu składnikowi efekt rozpromienionej cery zostanie z nami na dłużej, a brak słońca nie stanie nam na przeszkodzie do rozświetlonej i młodo wyglądającej skóry!

Składnik, którego nie może zabraknąć jesienią w twojej kosmetyczce

Za rozpromienioną skórą z niewidocznymi przebarwieniami i oznakami starzenia stoi witamina C. To właśnie ten składnik dostarcza naszej cerze energii i młodzieńczego wyglądu. Szczególnie niezbędny jest jesienią, kiedy potrzebujemy dodatkowego efektu rozświetlenia. 

Przeczytaj także: Trwalsze od szminki, a wyglądają równie pięknie. Te zamienniki wytrzymają cały dzień bez poprawek

Właśnie dlatego, koniecznie zaopatrzmy się w serum z witaminą C. Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z tym składnikiem aktywnym, warto zacząć od niższego stężenia, tak aby nie podrażnić naszej wrażliwej skóry. 

 

Serum z witaminą C - jak aplikować?

Serum z witaminą C najlepiej aplikować codziennie rano lub wieczorem (można także dwa razy dziennie, jednak stężenie substancji aktywnej musi być niskie). Jeżeli zaaplikujemy je rano, to będziemy cieszyć się pięknie rozświetloną cerą przez cały dzień, natomiast serum nałożone wieczorem sprawi, że nawet po nieprzespanej nocy, będziemy prezentować się zjawiskowo.

Kosmetyki z witaminą C

Genialnym rozwiązaniem są także kremy przeciwsłoneczne, w których znajdziemy witaminę C. Jak powszechnie wiadomo, nic nie działa lepiej na zmarszczki, niż krem z wysokim filtrem. Połączenie jego zbawiennej działalności z dobroczynnymi właściwościami witaminy C sprawi, że zachowamy młodość na dłużej. 

Przeczytaj także: Tej jesieni w manikiurze stawiamy na prostotę i szyk. Hitem sezonu są absolutne klasyki

Więcej o:
Copyright © Agora SA