Weź skarpetę i zawiń w nią włosy. Rano obudzisz się z lokami piękniejszymi niż po wizycie u fryzjera

Hollywoodzkie fale oraz rozczesane loki to jedne z ulubionych fryzur wśród wielu kobiet. Jeśli należysz do tego grona, musisz wypróbować tę nietypową metodę! Jest darmowa, szybka i nie niszczy włosów.

Fale to ulubiona fryzura wielu kobiet. Kręcenie włosów za pomocą lokówki, falownicy czy karbownicy może mieć jednak fatalne skutki dla naszych kosmyków. Działanie na włosy tak wysoką temperaturą niszczy je i z tego powodu powinien być ograniczony do minimum. Dodatkowo, samo kręcenie włosów lokówką jest działaniem, które nawet wprawionej osobie zajmuje dość sporo czasu. Czy istnieje więc inna, mniej inwazyjna i szybsza metoda kręcenia włosów? Tak! Ten sposób króluje na Tiktoku.

Wyjmij z szuflady z bielizną i zawiń w nią włosy. Efekt jest niesamowity

Idealne fale bez użycia lokówki? Ta metoda stylizacji włosów jest szybka, efektowna i całkowicie darmowa. Od dłuższego czasu króluje ona na platformie TikTok. O jakim sposobie mowa? O kręceniu włosów na zwykłą bawełnianą skarpetę. Choć sam pomysł brzmi dość absurdalnie, to osiągany efekt jest na prawdę świetny! Jedna z dziewczyn publikująca na swoim profilu filmiki o tematyce modowo-urodowej, już kilkukrotnie pokazywała u siebie efekt kręcenia włosów na skarpetę.

Fryzura uzyskiwana po rozplątaniu skarpety jest wyjątkowo efektowna. W niczym nie przypomina idealnych „komunijnych" loków, które najczęściej uzyskujemy zakręcając włosy na wałki czy papiloty. Fale wyglądają bardzo naturalnie i lekko, a dodatkowo cała fryzura zyskuje więcej objętości.

Jak kręcić włosy na skarpetę? Ten sposób zajmuje tylko kilka minut

Kręcenie włosów zazwyczaj kojarzy nam się z dość długim i mozolnym procesem, na który trzeba poświęcić minimum 30 minut. Ten polecany na TikToku sposób kręcenia „na skarpetę" zajmuje natomiast zaledwie kilka minut. Jak zakręcić włosy na skarpetę? Jedna z dziewczyn podzieliła się swoją sprawdzoną metodą.

Kręcenie włosów na skarpetę wykonuje się na całkowicie suchych włosach. Zabieramy z szuflady z bielizną dwie długie skarpety i jej dolną część przykładamy do włosów zaraz przy przedziałku. Następnie należy oplatać włosy wokół skarpety od góry do dołu a na koniec całość zabezpieczyć gumką i pozostawić na głowie na całą noc. Rano rozplątujemy i możemy cieszyć się idealnymi falami.

Więcej o:
Copyright © Agora SA