Takiego sposobu na nakładanie bronzera jeszcze nie widziałaś. Bazuje na nauce? Wypróbowała go sławna youtuberka

Czy istnieje jeden poprawny sposób konturowania twarzy? Być może! Jeden z tiktokerów opublikował bowiem tutorial na nakładanie bronzera bazujące na nauce. Sposób ten przetestowała znana youtuberka: nikkietutorials - "Angelino Jolie, nadchodzę!"

Konturowanie twarzy za pomocą bronzera to technika, która na dobre zagościła w makijażowej rutynie wielu kobiet. Pozwala ona bowiem na optyczne wyszczuplenie twarzy czy podkreślenie naturalnych rysów. W jaki sposób poprawnie nakładać bronzer? Technik jest na prawdę wiele. Najpopularniejszą metodą jest ułożenie ust w tzw. dziubek tak aby uwydatnić kość jarzmową, a następnie nałożenie produktu tuż pod jej dolną granicą. 

Miejsce nakładania bronzera to jednak sprawa dość umowna. Niektóre dziewczyny aplikują go bowiem wyżej, inne natomiast nieco niżej. Co chwilę w Internecie pojawiają się także nowe sposoby na wyznaczanie linii konturowania. W ostatnich dniach, na TikToku króluje natomiast zupełnie nowa metoda nakładania bronzera. Jedna z bardzo popularnych Youtuberek, występująca w internecie pod nazwą nikkietutorials postanowiła ją przetestować.

Konturowanie twarzy oparte na nauce? To całkiem nowy sposób na nakładanie bronzera

Każda kobieta, która kiedykolwiek miała do czynienia z konturowaniem twarzy z pewnością ma swój ulubiony sposób oraz miejsce jego nakładania. Zdecydowanie nie ma więc tylko jednego poprawnego sposobu, w jaki powinniśmy to robić, ale czy na pewno? Zaledwie wczoraj, na tiktokowym profilu o nazwie „drcharlesmd1" pojawił się filmik, na którym mężczyzna tłumaczy, w jaki sposób powinno się konturować naszą twarz z naukowego punktu widzenia. Sposób ten postanowiła przetestować jedna z najpopularniejszych makijażowo-urodowych youtuberek: „nikkietutorials".

Nowy sposób konturowania opiera się o przecięcie dwóch linii, biegnących od końcówki nosa do środka ucha oraz od końcówki ust do kącika oka. Całe konturowanie powinno przebiegać pod wyznaczoną linią. Choć youtuberka była z początku dość sceptycznie nastawiona do przedstawionej metody, to po jej wypróbowaniu była wręcz zachwycona. 

Angelina Jolie, nadchodzę

– skomentowała yotuberka, gdy zobaczyła jaki efekt na twarzy daje ten sposób konturowania.

Więcej o:
Copyright © Agora SA