Już nie pastele! Tego lata hitem na paznokciach jest co innego

Wiele kobiet latem poświęca znacznie większą uwagę swoim stopom i dłoniom. Niektóre kobiety stawiają na delikatne paznokcie podczas, gdy inne chcą być na bieżąco z modą i panującymi trendami. Dotychczas dominowały pastele, wszystko wskazuje na to, że nadeszła nowa moda.

Lato rozgościło się już na dobre. W szafach zagościły szorty, spódnice, topy, sukienki - a wszystko to w jasnych i pastelowych kolorach, często w towarzystwie kwiatowych wzorów. To najczęstsze wybory kobiet wiosną i latem. To także czas, w którym kobiety poświęcają jeszcze większą uwagę swoim stopom i paznokciom u rąk. Dłonie i stopy są wówczas znaczenie częściej eksponowane, nic dziwnego, że kobiety chcą odpowiednio o siebie dbać i ładnie wyglądać. 

Jakie paznokcie wybierają kobiety latem?

Od kilku sezonów latem na paznokciach dominowały zdecydowanie jasne kolory w pastelowych odcieniach. Modne są nie tylko długie paznokcie, ale również te delikatne, a letnie wzory i kolory z łatwością można indywidualnie dobrać do potrzeb klientek w salonach kosmetycznych. Najważniejsze, by kobieta czuła się dobrze i komfortowo. W obecnym sezonie nie zabraknie pastelowych i jasnych odcieni, również nude, zwłaszcza, że mimo upływu czasu, wciąż mają one stale rosnące grono miłośniczek. Ale prym zdecydowanie wiodą kolory mocne i neonowe.

Neony i kontrasty wkraczają na salony

Tym razem w trendach pojawiły się również odcienie nieco bardziej wyraziste, mocne i neonowe. Możemy spodziewać się mocniej zaakcentowanego różu, filetu, zieleni, czerwieni, a także kolorów żółtego, pomarańczowego oraz niebieskiego. Panie będą wybierać także bordowy i granatowy - szczególnie ładnie prezentować się one będą z jasnymi, kontrastowymi detalami.

Wakacyjne paznokcie to również wzorki, cieniowanie, motywy roślinne, zwierzęce i kwiatowe. Nie może zabraknąć dobrze wszystkim znanych paseczków, kropeczek, fali itp. Modne cały czas jest podkreślanie wzorem lub innym kolorem jednego lub dwóch paznokci u ręki. W sklepach pojawia się również sporo naklejek na paznokcie. Wiele pań sięga po mnie, gdy potrzebuje bardzo szybko odmienić wygląd paznokci, a wolnych miejsc u kosmetyczki brak. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.