Bardzo modny kolor włosów na lato, ale czy jest dla Ciebie? Zobacz, jak osiągnąć truskawowy blond

Truskawkowy blond co jakiś czas zyskuje na popularności, zachwycając swoją wyjątkową mieszanką ciepłych odcieni. Czym dokładnie jest truskawkowy blond, dla kogo jest najlepszy i jak osiągnąć ten kolor włosów?

Truskawkowy blond to mieszanka czerwonych i blond tonów Jak wyjaśnia słynna kolorystka Rita Hazan, "Truskawkowy blond to połączenie blond i czerwonych odcieni, które daje kolor przypominający zakurzony róż/pomarańczowy". W zależności od Twojego typu urody, możesz wybrać więcej blond tonów lub głębszy czerwony, ale pełen truskawkowy efekt uzyskasz, jeśli dominować będą odcienie blond.

Truskawkowy blond a typ urody, czyli dla kogo jest najlepszy?

Nie każdy kolor włosów pasuje do każdego typu urody. Wybór odpowiedniego koloru włosów zależy od wielu czynników, takich jak tonacja skóry i kolor oczu. Truskawkowy blond najlepiej komponuje się z jasną cerą i niebieskimi lub piwnymi oczami, a także z piegami. Odcień ten może wyglądać zbyt żółto na ciemniejszej lub oliwkowej skórze. Dlatego bardzo ważne jest, aby dobrze przemyśleć, czy ten kolor na pewno będzie Ci pasował.

 

Jak osiągnąć truskawkowy blond?

Osiągnięcie truskawkowego blondu zależy od Twojego naturalnego koloru włosów. Najłatwiej jest to zrobić, jeśli już masz blond włosy, ponieważ wystarczy dodać czerwone podtony. Aby osiągnąć prawdziwy truskawkowy blond, włosy muszą być na poziomie 9 lub 10, co oznacza, że ciemniejsze włosy wymagają znacznego rozjaśnienia przed koloryzacją, co może być czasochłonne i wymagać dużej uwagi i pielęgnacji. Brunetki więc muszą najpierw rozjaśnić naturalny kolor włosów, a następnie nałożyć blond i czerwone odcienie.

Jak dbać o truskawkowy blond?

Każdy rodzaj blondu wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby kolor pozostał świeży i żywy. Jeśli zamierzasz przejść na truskawkowy blond, oto kilka produktów, które warto mieć pod ręką:

  • Szampony i odżywki do włosów farbowanych - pomogą utrzymać kolor i zapobiec jego blaknięciu.
  • Maski nawilżające - zapewnią włosom odpowiednie nawilżenie i blask.
  • Produkty ochronne przed ciepłem - chronią włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją na gorąco.
 

Truskawkowy blond to wyjątkowy i modny kolor włosów, który łączy ciepłe odcienie blond i czerwieni. Najlepiej komponuje się z jasną cerą i niebieskimi lub piwnymi oczami, choć można go dostosować do różnych typów urody. Uzyskanie tego koloru może wymagać nieco więcej pracy, szczególnie dla brunetek, ale efekt końcowy z pewnością jest tego wart. Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji, aby cieszyć się świeżym i żywym kolorem przez długi czas.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.