Taping twarzy - dziwna moda czy godny naśladowania trend? "Efekty zachwycają!"

Taping twarzy staje się coraz bardziej popularny. Liczne relacje i filmiki w mediach społecznościowych oraz zdjęcia z przed i po zastosowaniu, sprawiają, że coraz więcej kobiet pragnie przetestować tę metodę na własnej skórze.

W salonach kosmetycznych co jakiś czas pojawiają się nowe metody i zabiegi, które mają poprawić kobiecy i męski wygląd. Wielu ludzi pragnie wygładzić zmarszczki, ujędrnić skórę i cieszyć się świeżym i młodym wyglądem dłużej niż pozwalają mu na to geny lub styl życia. Od kilku lat na popularności zyskuje metoda zwana tapingiem twarzy. Wielu z nas zastanawia się na czym dokładnie polega i jakie korzyści zapewnia jej regularne stosowanie.

Co to jest taping twarzy? 

Taping twarzy to bezinwazyjna metoda, której celem jest poprawa jędrności skóry i konturu twarzy oraz walka ze zmarszczkami i napięciami mięśniowymi. W tym celu używa się specjalnych taśm naklejając je w odpowiedni sposób na twarzy, w zależności od obszaru, który chcemy poprawić. Taśmy te muszą jednak być naklejane przez profesjonalistę lub osobę odpowiednio do tego przygotowaną, która zna zasady kinesiotapingu. 

Taping twarzy - efekty, których możemy się spodziewać

Specjaliści i kosmetolodzy przestrzegają, że taping twarzy nie zastąpi inwazyjnych zabiegów kosmetyki estetycznej, ale stosowany regularnie pozwoli zauważyć dobre i korzystne zmiany. Są to m.in.:

  • redukcja widoczności zmarszczek - dzięki taśmie do kinesiotapingu następuje redukcja widoczności drobnych linii oraz zmarszczek. Następuje wygładzenie skóry i pobudzenie procesów regeneracyjnych. Zmarszczki mimiczne zostają spłycone.

  • poprawa konturu twarzy - wiele kobiet stosujących regularnie tę metodę zapewnia, że taping twarzy pomaga w podniesieniu opadających policzków, powiek i podbródka. Poprawia to nie tylko kontur twarzy, ale daje również efekt odmłodzenia.

  • zniwelowanie obrzęków i cieni pod oczami - zabiegi poprawiają krążenie krwi oraz limfy, to przekłada się na zredukowanie widocznych obrzęków na twarzy i cieni pod oczami.

  • poprawa jędrności skóry - regularny taping twarzy poprawia jędrność i elastyczności skóry, co sprawia, że wyglądamy młodziej i zdrowiej.

Taping twarzy, instrukcja naklejania taśm w domu i efekty przed i po

W Internecie można znaleźć wiele porad, instrukcji i filmików, które mogą być pomocne, jeśli zechcemy spróbować zastosować tę metodę samodzielnie w warunkach domowych. Jeśli mamy jakieś wątpliwości warto umówić się z kimś doświadczonym, kto wyjaśni nam na co zwracać uwagę i jakich błędów nie popełniać. Warto zwrócić uwagę na to czy przed tapingiem twarzy należy odpowiednio przygotować twarz oraz jakich konkretnie taśm zastosować. 

Bardzo ważne jest, aby znać zasady prawidłowego nakładania taśm. Bez nich możemy wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku i między innymi pogłębić zmarszczki. Są dostępne kursy stacjonarne i on-line, chociaż warto przynajmniej raz zobaczyć profesjonalne wykonanie tapingu. Dopiero kiedy mamy wiedzę, możemy próbować przed własnym lustrem.

- podpowiadają eksperci portalu ezebra.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.