Usta permanentne zapewniają doskonały wygląd. Poznaj największe fakty i mity na ich temat

Nie tylko brwi, ale również usta są naszą wizytówką. Pomalowane sprawiają, że czujemy się pewniej siebie i piękniej. Nie każda kobieta ma jednak codziennie czas na pomalowanie ust. Z pomocą przychodzi makijaż permanentny. Choć wiele kobiet się go jeszcze boi, liczba zadowolonych klientek rośnie.

Zabiegi kosmetyczne takie jak brwi, usta permanentne lub stylizacja rzęs, są coraz popularniejsze wśród kobiet. Pomagają one nie tylko zaoszczędzić kobietom mnóstwo czasu, podkreśla urodę i sprawiają, że wyglądają świetnie bez względu na porę dnia czy nocy. Szczególnie doceniane przez kobiety zabiegane i bardzo zwracające uwagę na swój wygląd. 

Makijaż permanentny ust, na czym polega?

Choć stylizacja rzęs lub makijaż permanentny brwi nie budzą już zdziwienia i strachu wśród większości kobiet, to zabieg makijażu permanentnego już tak. Zabieg jest rodzajem tatuażu permanentnego. W czasie jego trwania za pomocą specjalnych igieł wprowadza się pigmenty do skóry warg. Od tradycyjnego tatuażu różni się tym, że barwnik aplikuje się na głębokość 0,3-0,8 mm (do warstwy podstawnej naskórka), a w przypadku klasycznego zdobienia ciała – na głębokość 0,8-1,4 mm (do górnej warstwy skóry właściwej) - wyjaśnia serwis Onet. Jego trwałość jest dość indywidualna, efekty zwykle utrzymują się od 2 do 5 lat. "Większość klientek, którym zależy na utrzymaniu wyraźnego rezultatu, zazwyczaj uzupełnia kolor raz na rok lub dwa lata". 

Metody wykonywania zabiegu permanentnego ust

Wiele kobiet się boi, że po zdecydowaniu się na taki zabieg, będą wyglądały karykaturalnie. Jeśli zostaną one wykonane przez niekompetentną, niesprawdzoną i niewykfalifikowaną osobę rzeczywiście tak może się zdarzyć. Doświadczona kosmetyczka sprawi, że makijaż permanentny ust będzie wyglądał naturalnie i świeżo. Makijaż może być wykonany na kilka sposobów:

  • Obrys konturu ust. Wargi nabiorą wyrazistości, zauważalny będzie ich regularny kształt, ale nie zmienią swojej naturalnej barwy
  • Wypełnienie ust kolorem. Usta będą wyglądały na pełniejsze, delikatniejsze. Barwnik zostanie dobrany indywidualnie w porozumieniu z klientką
  • Połączenie powyższych rodzajów. Zmieni się zarówno kształt ust, jak i ich barwa.

Efekty przed i po makijażu permanentnym ust są dostępne w mediach społecznościowych oraz na stronach poszczególnych salonów kosmetycznych. Warto sobie pooglądać, a wszelkie wątpliwości i pytania rozwiać umawiając się na konsultację z kimś doświadczonym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.