Kinga Rusin cała na czarno krytykuje ikonę światowej mody. Kontrowersyjna opinia czy trafne spostrzeżenie?

Kinga Rusin zabrała głos w sprawie motywu przewodniego MET Gali 2023. Dziennikarka wyraźnie zaznaczyła, że w tym roku ma bardzo mieszane uczucia na temat całej uroczystości. Sprawdź, co się jej nie podobało!

Echa tegorocznej MET Gali nie cichną. W tym roku tematem był Karl Lagerfeld i jego twórczość. Dla wielu osób był genialnym projektantem i życiową inspiracją, nic więc dziwnego, że największa impreza w świecie mody odbyła się na jego cześć. Kinga Rusin podzieliła się ze swoimi fanami opinią dotyczącą Lagerfelda i nie jest ona taka, jakiej można się było spodziewać. Ubrana cała na czarno dziennikarka uzasadnia, dlaczego jej zdaniem motyw tegorocznej imprezy nie był zbyt trafny. 

 

Tegoroczna MET Gala odbyła się pod znakiem Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld bez wątpienia był ikoną mody. Informacja o jego śmierci 19 lutego 2019 wstrząsnął całą branżą. Najbliżsi współpracownicy i gwiazdy, które znały go od lat, wyrażały swój smutek. W związku z tym tegoroczna MET Gala została zorganizowana właśnie na jego cześć.

Największe światowe sławy nie zawiodły i jak zawsze zaprezentowały się w niesamowitych stylizacjach. Dominowała czerń i biel, z tymi barwami najbardziej kojarzony był Lagerfeld. Doja Cat i Jared Leto poszli o krok dalej. Ich kreacje oddawały hołd ukochanemu kotu projektanta — Choupette.

 

Ogromne zainteresowanie wywołali też gospodarze imprezy, w tym roku Penelope Cruz, Roger Federer, Michael Coel, Dua Lipa oraz organizatorka i naczelna amerykańskiego Vouge’a Anna Wintour. Poza nimi mogliśmy podziwiać też ciężarną i spóźnioną Rihannę, Kim Kardashian, Kendall i Kylie Jenner, Lizzo czy Florence Pugh. 

 

Kinga Rusin komentuje motyw przewodni MET Gali 2023

Kinga Rusin obecnie przebywa na Majorce. Zaprezentowała na Instagramie swoją stylizację, która może średnio kojarzyć się z pobytem w słonecznym raju, ale pasuje do całego tematu jej postu. Mianowicie dziennikarka założyła czarną sukienkę o długości maxi, z rozcięciem przy dekolcie oraz długimi rękawami z ozdobnymi falbanami. Do tego mamy cieniutki pasek, zaznaczający talię. Rusin uzupełniła stylizację czarnymi klapkami, ciemnymi okularami oraz małą, markową torebką. 

Zobacz także: Jedni nie widzą bez nich swojej szafy, u innych wywołują salwy śmiechu! Dziwaczne, czy stylowe?

 

Ciekawy jest jej wpis obok zdjęć. Tam, komentuje motyw tegorocznej MET Gali. Przypomina, że Karl Lagerfeld nie był tak idealny, jak jest to często przedstawiane w mediach. Wymienia jego kontrowersyjne opinie na temat różnych rodzajów sylwetek oraz całego ruchu me too. Kinga Rusin zaznacza, że nie potrafi tak jak Anna Wintour oddzielić genialnego projektanta od jego poglądów. W związku z tym MET Gala 2023 wywołuje u niej mieszane uczucia. Trudno nie zgodzić się z dziennikarką, jednak trzeba też zaznaczyć, że projektant tworzył cudowne rzeczy. Jak oceniacie całą sytuację, czy faktycznie taka celebracja twórczości Lagerfelda to przesada? 

Więcej o:
Copyright © Agora SA