Ta koloryzacja nada blasku siwym włosom. Postaw na naturalny, ale nieco podrasowany wygląd

Siwe włosy prędzej czy później pojawiają się u każdej kobiety. Wówczas nasuwa się pytanie, czy poddać się koloryzacji i zmienić całkowicie kolor włosów, czy zaakceptować ich naturalny wygląd. Doskonałym rozwiązaniem tego dylematu jest subtelna koloryzacja grey blending.

Siwe włosy to nie powód do wstydu!

Siwe włosy często stanowią kompleks wielu kobiet, jednak ich wystąpienie jest naturalną koleją rzeczy, której raczej ciężko uniknąć. Niektóre panie decydują się na drastyczne metamorfozy, poddając się koloryzacji i zmieniając całkowicie kolor włosów, co nie zawsze wygląda naturalnie. Siwe włosy nie powinny być powodem do wstydu. Wystarczy nadać im odrobiny blasku i oryginalności, aby wyglądały zdrowo i nie postarzały. Efekt ten pozwala uzyskać koloryzacja grey blending.

 

Czytaj też: Hit za kilka złotych z Apteki! Dzięki temu produktowi pozbędziesz się cieni i opuchlizny pod oczami

Grey blending, czyli koloryzacja nadająca blasku siwym włosom

Grey blending to doskonała metoda dla osób, które nie chcą farbować siwych włosów na zupełnie inny kolor, a jedynie odświeżyć siwe pasma. Dzięki niej włosy nabierają blasku i wyglądają na zdrowsze. Technika ta, podobnie jak baleyage, tworzy na włosach światło i cień, co nadaje im wielowymiarowy wygląd. Pojedyncze pasemka farbowane są na podobny kolor co naturalne włosy, przez co subtelnie łączą się ze sobą. Grey blending pozwala pozbyć się nudnego, monochromatycznego odcieniu włosów, co niewątpliwie dodaje oryginalności i odejmuje kilka lat.

 

Jak uzyskać wielowymiarowy wygląd siwych włosów?

Jak wspomnieliśmy, koloryzacja grey blending polega na mieszaniu ze sobą naturalnego siwego koloru włosów z pofarbowanymi pasmami w podobnym odcieniu, jednak nieidentycznym. Grey blending wykonuje się podobnie do tradycyjnego balayage'u. Pojedyncze pasemka farbowane są około trzy centymetry od nasady, co daje efekt subtelnego rozświetlenia. Niweluje to również konieczność częstego powtarzania zabiegu, ponieważ odrost nie jest tak widoczny, jak w przypadku farbowania włosów od samej nasady. Koloryzacji nie są poddawane końcówki włosów.

 

Czytaj też: Ta stylizacja włosów będzie rządzić jesienią. Fanki blondu będą zachwycone

Więcej o:
Copyright © Agora SA