Ten trend przewędrował do damskiej mody wprost z męskiej szafy. Dziś nosi go wiele znanych kobiet

Moda męska i damska od dawna bardzo mocno się przenika. Oprócz sukienek, spódnic i szpilek, które nadal stanowią głównie kobiecy atrybut, reszta elementów garderoby nie posiada już swojej przynależności do konkretnej płci. Jeden z nowych trendów w damskiej modzie, został wprost zaczerpnięty z męskiego stroju formalnego. Już teraz króluje on w mediach społecznościowych!

Damska moda znów podkradła coś z męskiej garderoby!

We wszystkich poprzednich wiekach istniało wyraźne rozgraniczenie pomiędzy modą męską a damską. Dziś obie te sfery dość mocno się przenikają. Współcześnie kobiety noszą spodnie, które kiedyś były zupełnie dla nich niedostępne. Mężczyznom natomiast zdarza się zakładać kwiatowe motywy czy crop topy. Jeden z zupełnie świeżych trendów w modzie damskiej, ewidentnie swoją inspirację znajduje w eleganckim stroju męskim, a dokładniej w męskim garniturze.

Garniturowe kamizelki, bo to właśnie o tym rodzaju odzieży mowa, to element dotychczas znany głównie z mocno formalnego stroju męskiego, zakładanego wyłącznie na specjalne okazje. W męskiej garderobie, kamizelka była częścią pełnego garnituru i pojawiała się ona wyłącznie założona na elegancką koszulę.

 

Garniturowe kamizelki w kobiecymwydaniu, mogą być natomiast stylizowane zarówno w bardziej formalnej wersji, jak i w zupełnie luźnym, codziennym wydaniu.  

Jak stylizować damską kamizelkę? 

Damska kamizelka garniturowa, w odróżnieniu od jej męskiego odpowiednika, nie posiada ograniczeń jeśli chodzi o styl czy okazję. Będzie ona znakomicie wyglądała założona na gołe ciało, zestawiona z pasującymi spodniami oraz szpilkami. Na taką stylizację zdecydowała się Youtuberka i Influencerka Sylwia Gaczorek, dzieląc się zdjęciem takiego pół formalnego outfitu na swoim Instagramie.

 

Na znacznie bardziej elegancką wersję wystylizowania kamizelki, zdecydowała się natomiast Małgorzata Kożuchowska. Na otwarcie sezonu wyścigów konnych w Służewcu założyła ona biały garnitur z kamizelką, przełamany różową apaszką oraz torebką w kolorze zielonym.

 

Przeczytaj także: ZARA wyprzedaje sukienki boho za mniej niż 100 zł. Na przecenie też hitowe spodnie

Więcej o:
Copyright © Agora SA