Proste, a bardzo efektowne. Paznokcie idealne na wiosnę i lato. Zrobisz je w domu

Manicure francuski to jeden z najbardziej ponadczasowych, estetycznych i praktycznych motywów w stylizacji paznokci. Na jego punkcie oszalały kobiety na całym świecie. Wiele pań uczęszcza na wizyty w salonach paznokci, by za każdym razem wrócić do domu ze świeżym french'em. Czy wiesz, że tę stylizację możesz także wykonać samodzielnie w domu? To prostsze niż może się wydawać!

Czym jest french manicure?

Manicure francuski to rodzaj stylizacji paznokci, łączący w sobie jedynie dwa kolory: naturalny beż oraz biel. Cała stylizacja polega na nałożeniu bazowego koloru – w tym przypadku beżowego, na całą płytkę paznokcia, a następnie zaznaczaniu brzegu paznokcia białym lakierem. Cała stylizacja ma za zadanie imitować naturalny wygląd czystego paznokcia, dzięki czemu wygląda bardzo estetycznie.

frenchfrench fot. shutterstock Michelle Aleksa

Zobacz także: Spodnie w stylu lat 90. hitem sezonu. Dostępne w Zarze na wyprzedaży. Podobne w Reserved i HM

Jak wykonać french manicure samemu w domu?

Wbrew pozorom samodzielne wykonanie french'a nie jest niczym trudnym. Wystarczy posiadać odpowiednie narzędzia oraz odrobinę precyzji i cierpliwości, aby móc wykonać ją we własnym domu. Jakie narzędzia będziemy potrzebować? Do wykonania stylizacji lakierami hybrydowymi potrzebny będzie:

  • baza i top,
  • lakiery hybrydowe w kolorze beżowym i białym,
  • lampa UV,
  • szpatułka do odsunięcia skórek,
  • bloczek do zmatowienia płytki, 
  • cleaner i wacik bezpyłowy do przemycia płytki przed wykonaniem stylizacji

French manicure można jednak także wykonać przy pomocy zwykłych lakierów do paznokci, wówczas będziemy potrzebować wyłącznie klasycznego lakieru w kolorze beżowym oraz białym.

Kiedy mamy już wszystkie potrzebne narzędzia przystępujemy do malowania. Na początku pilniczkiem nadajemy kształt paznokciowi, matujemy płytkę bloczkiem i odsuwamy skórki. Następnie cały paznokieć należy odtłuścić cleanerem by stylizacja dobrze się trzymała. Kolejno przychodzi czas na bazę, którą trzeba utwardzić w lampie UV. Na utwardzoną warstwę bazy nakładamy dwie warstwy bazowego beżowego lakieru – każdą z nich utwardzając w lampie. Po wykonaniu tych czynności przychodzi czas na najważniejszy krok, czyli zaznaczenie brzegu paznokcia białym lakierem. 

Bierzemy dowolny pędzelek (może być to ten dołączony do lakieru lub nieco bardziej precyzyjny) i zamaczamy go delikatnie w białym lakierze. Następnie przykładamy go do końcówki paznokcia i pewnym ruchem malujemy delikatny łuk wzdłuż jego brzegu. Na koniec (w przypadku lakierów hybrydowych) na paznokcie nakładamy top i ponownie utrwalamy stylizację w lampie. Gotowe! Spróbujesz wykonać french manicure samodzielnie w domu?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.