Lustrzane paznokcie to jeden z gorętszych trendów tego lata! Efektowne i bardzo oryginalne

Lustrzane paznokcie to stylizacja, która w swoim wyglądzie daleko odbiega od powszechnego obecnie trendu na minimalizm i jest to oczywiście jej niewątpliwy atut! Biżuteryjny efekt lustra na paznokciach wygląda bardzo efektownie i oryginalnie. Będzie to doskonały wybór na większe letnie wyjścia!

Mirror nails to stylizacja idealna na nadchodzące letnie dni!

Lustrzane paznokcie to trend, który od kilku dobrych lat obecny jest na światowym rynku paznokci hybrydowych. Mirror nails to manicure polegający na nakładaniu specjalnego pyłku na utwardzony w lampie top no wipe. Jak sama nazwa wskazuje, są to paznokcie przypominające w swoim wyglądzie lustrzane odbicie. Taka stylizacja wygląda niezwykle efektownie i biżuteryjnie. 

Aktualny czas na rynku paznokci przebiega pod znakiem minimalizmu. Wraz z nadejściem cieplejszych dni, wśród trendów paznokciowych pojawiło się jednak miejsce na bardziej szalone, kolorowe i oryginalne stylizacje. Manicure lustrzany doskonale sprawdzi się na wszelkie większe okazje takie jak wesele, urodziny lub muzyczne festiwale, których w Maju, Czerwcu i Lipcu zdecydowanie nie będzie w Polsce brakować.

 

Niewątpliwym atutem lustrzanych paznokci jest to, że efekt ten może zostać wykonany w wielu różnych kolorach. Najlepszy efekt zostanie uzyskany na barwach ciemnych i intensywnych takich jak czerń lub granat, pyłki można nakładać jednak także na znacznie jaśniejsze lakiery. Końcowy efekt, jaki uzyskany zostanie na paznokciach, nie zależy jedynie od barwy lakieru, ale także od koloru użytego pyłku – a tych na rynku dostępnych jest naprawdę wiele!

 

Lustrzane paznokcie – Jak wykonać tą stylizację krok po kroku?

Mirror nails to stylizacja bardzo efektowna, choć wcale nie tak trudna do uzyskania jak mogło by się wydawać. Z pewnością przy odrobinie chęci i ćwiczeń, uda wam się ją zrobić samodzielnie w domu. Co będzie potrzebne do wykonania lustrzanych paznokci? 

  • Baza i lakier hybrydowy w wybranym kolorze,
  • top no wipe,
  • pyłek z efektem lustra,
  • pacynka do nakładania pyłku 
  • Lampa UV

Gdy mamy już wszystkie potrzebne komponenty można przejść do tworzenia stylizacji. Oto instrukcja jak krok po kroku wykonać lustrzane paznokcie samodzielnie w domu.

  1. Przygotowanie płytki paznokcia – Pierwszym krokiem przy każdej stylizacji hybrydowej jest przygotowanie paznokcia do pracy. Należy wówczas odsunąć lub obciąć skórki i przy pomocy pilniczka nadać im odpowiedni kształt.  Całość należy zmatowić bloczkiem polerskim i odtłuścić cleanerem. 
  2. Nałożenie bazy oraz 2 warstw koloru – Na przygotowany paznokieć należy nałożyć bazę hybrydową oraz dwie warstwy wybranego lakieru. Bazę oraz każdą z warstw należy utwardzić w lampie UV.
  3. Nałożenie topu no wipe – Każdą stylizację hybrydową należy zabezpieczyć przy pomocy top coatu utwardzanego w lampie. W przypadku paznokci lustrzanych ważne jest, aby użyć topu no wipe, który po wyjęciu z lampy nie wymaga już przetarcia cleanerem. 
  4. Zaaplikowanie pyłku z efektem lustra na utwardzony top – Aplikatorem w formie pacynki nabieramy wybrany pyłek i wcieramy go w paznokcie kolistymi ruchami. Nadmiar produktu należy delikatnie strzepać z powierzchni paznokcia. 
  5. Utrwalenie całej stylizacji przy pomocy topu no wipe – Ostatnim już krokiem jest ponowne nałożenie topu, który zabezpieczy pyłek wtarty w paznokcia, i utwardzenie stylizacji w lampie.
 
Więcej o: