Jasne paznokcie ombre to stylizacja idealna na lato! Top 3 proste i efektowne stylizacje z modnym motywem

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami. Wraz z jego nadejściem nie tylko zmienimy nieco swoją garderobę, ale także styl naszego manicure. W ciepłe dni odchodzimy bowiem od chłodnych i ciemnych paznokci i stawiamy na jasne odcienie i mocne barwy! Idealną propozycją na letnie dni mogą okazać się paznokcie ombre jasne. Można wykonać je na różne sposoby.

Dwukolorowe paznokcie ombre to modna stylizacja na letnie dni

Paznokcie ombre to rodzaj stylizacji znany nam już od wielu lat. Kiedy paznokcie hybrydowe nie były jeszcze tak popularne, często wykonywało się ją za pomocą gąbeczki i dwóch kolorów lakierów tradycyjnych. Dziś w dobie hybryd, ombre składające się z dwóch kolorów nadal jest jednym z najpopularniejszych motywów w stylizacji paznokci. 

 

Kolorowe ombre może składać się z dwóch właściwie dowolnych kolorów lakierów hybrydowych. Najczęściej wykonuje się je przy użyciu jednego koloru bazowego, typu beż lub jasny róż oraz drugiego innego wybranego odcienia np. błękitu, zieleni czy pomarańczu. Ciekawym pomysłem na dwukolorowe ombre może być także połączenie dwóch odcieni tego samego koloru. 

Klasyczne jasne ombre? „Baby boomer" to stylizacja uniwersalna i elegancka

Każdy, kto choć trochę interesuje się światem paznokci, z pewnością kojarzy stylizację o nazwie „french manicure". Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że istnieje także jej odpowiednik w wersji ombre, a jest nim „baby boomer". Ten rodzaj manicure składa się z tych samych kolorów co klasyczny french. Kolor biały, nakładany na końcówkę paznokcia jest jednak rozblendowany i połączony z lakierem beżowym, dzięki czemu tworzy delikatne przejście. „Baby boomer" to stylizacja bardzo elegancka i uniwersalna. Będzie ona odpowiednia na każdą okazję i porę roku.

 

Zobacz także: Te paznokcie będą na topie latem! TOP 7 najmodniejszych stylizacji na 2023 rok [ZDJĘCIA]

Ombre z brokatem – niech twoje paznokcie zabłysną w letnim słońcu

Klasyczne ombre, nawet z najbardziej wymyślnymi i mocnymi kolorami, dla wielu osób nadal może wydawać się nie wystarczająco oryginalne i rzucające się w oczy. Istnieje jednak wersja ombre idealna dla fanów paznokciowego ekstrawertyzmu. Chodzi tutaj o połączenie klasycznego lakieru hybrydowego w wybranym kolorze z lakierem brokatowym. Taka stylizacja z pewnością przyciągnie uwagę!

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA