Najmodniejsze fryzury na 2023. Jaki kolor i długość króluje wśród it-girls?

Fryzury na lato powinny być lekkie, dziewczęce i proste w utrzymaniu. Dlatego właśnie te rządzą trendami! A każda znacząco się od siebie różni.

Włosy to dla kobiet najważniejszy aspekt wyglądu, dlatego zmiana fryzury to zawsze duże wydarzenie. Wiosenno-letnie metamorfozy skupiają się równie często na długości włosów, jak i na samym kolorze i uczesaniu - słowem, lato to dla wielu z nas czas ogromnych zmian na każdej płaszczyźnie. Jeśli ty też się do nich przymierzasz, sprawdź najpierw, które fryzury w 2023 noszą się najchętniej. 

Najmodniejsze fryzury na lato 2023: Długość

Bob królował już w każdej długości i wydaniu, i za każdym razem zachwycał. W tym sezonie na ostre cięcie zdecydowała się Hailey Bieber, która wylansowała modę na długość włosów do ucha. I to właśnie jej połączenie z popularnym teraz efektem "blow out", czyli maksymalną objętością, króluje. 

 

A jeśli nie micro bob, to clavi cut lub high-glam. Każda z tych fryzur ma najpopularniejszy sposób uczesania. W przypadku tej pierwszej jest to przerzucenie włosów na jedną stronę, co nada im objętości, a tobie nonszalanckiego wyglądu. Zaletą tej fryzury jest to, że nie musisz nic więcej robić. W przypadku długich pasm w stylu high-glam, najlepiej nosić je rozpuszczone w lekkie fale. 

Kolor. Jaki blond na lato 2023?

Lato to czas eksperymentowania nie tylko z długością, ale też kolorem. Większość kobiet w tym czasie decyduje się na blond, odcienie rudego lub balejaż, dlatego warto przypomnieć które odcienie i dla kogo nadają się najlepiej. 

  • platynowy blond - najmniej naturalny odcień blondu, który jest wręcz stworzony dla kobiet o zimnym typie urody: o jasnej karnacji, z niebieskimi lub zielonymi oczami, 
  • miodowy blond najpiękniej podkreśli atuty kobiet o ciepłym typie urody. Ciemniejsza, opalająca się na brązowo cera i piwne lub brązowe oczy to cechy, które miodowy blond przepięknie podkreśl. 
  • piaskowy blond to numer jeden wśród odcieni blondu na 2023. Naturalny, lekko chłodny odcień ze złocistymi refleksami ma tę zaletę, że pasuje większości kobiet. 
 

Jak nosić te modne uczesania? TOP trendy na lato

Moda na naturalność niesie za sobą pewne wyrzeczenia, dlatego prostownice lądują na dnie szafek. Do uzyskania najmodniejszych fryzur na 2023 zdecydowanie bardziej przyda ci się suszarka i szczotka (lub urządzenie w stylu Dysona), kremy do stylizacji włosów i formuły podkreślające skręt włosa. Bo to właśnie fale i loki rządzą trendami. 

Zobacz też: O tym nie zapomina żadna "clean girl". 3 subtelne detale, które odmienią twój wygląd

Więcej o:
Copyright © Agora SA