Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku? To świetna alternatywa dla hybryd. Trwała i praktyczna

Paznokcie żelowe to zaraz obok hybryd, najpopularniejsza metoda wykorzystywana w stylizacji paznokci. Taki sposób wykonywania manicure jest bardzo trwały i daje wiele możliwości nowych możliwości stylizacyjnych. Jak wykonać paznokcie żelowe krok po kroku?

Czym charakteryzują się paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe to technika wykonywania manicure, polegająca na nakładaniu specjalnego żelu i utwardzaniu go w lampie UV. W tym kontekście może wydawać się, że technika ta, nie różni się znacząco od sposobu nakładania lakierów hybrydowych. Różnica jest jednak całkiem spora. 

Żel, w odróżnieniu od lakierów hybrydowych, jest znacznie trudniejszy do nałożenia. Posiada on gęstszą strukturę, do pracy z którą należy posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności. Nakładanie lakieru hybrydowego jest znacznie prostsze i nie różni się ono zbytnio od malowania klasycznymi lakierami. Żel do paznokci jest także dużo trwalszy, dzięki czemu przy jego pomocy można wykonać np. przedłużanie paznokcia. Bardzo często w salonach stylizacji paznokci, przedłużanie płytki wykonywane jest przy pomocy żelu, a następnie nakładany jest wybrany kolor lakieru hybrydowego.

 

W jaki sposób wykonuje się paznokcie żelowe krok po kroku?

Manicure żelowy wykorzystywany jest w głównej mierze do przedłużania naturalnej płytki paznokcia. Do tego celu niezbędny nam będzie

  • żel,
  • pędzelek do żelu,
  • forma do przedłużania paznokci,
  • lampa UV,
  • pilnik,
  • bloczek polerski,
  • patyczek do odsuwania skórek,
  • cleaner

Kiedy mamy wszystkie potrzebne rzeczy, możemy przejść do wykonywania paznokci żelowych.

Na samym początku należy obciąć i spiłować paznokcie, tak by z łatwością można było podłożyć pod niego szablon do przedłużania. Następnie osuwamy skórki, polerujemy płytkę i całość odłuszczamy przy pomocy cleanera. Kolejnym krokiem jest podłożenie szablonu pod płytkę paznokcia. Omijając starannie brzeg oraz skórki nakładamy żel na płytkę, budując przy tym jego odpowiedni kształt. Nakładamy około 2, dość cienkie warstwy żelu, pamiętając, że każdą z nich należy utwardzić w lampie UV. Po wyjęciu z lampy należy przemyć paznokcie cleanerem i za pomocą pilnika nadać im upragniony kształt. Na tak przedłużone paznokcie możemy nałożyć kolejną warstwę żelu lub dowolny lakier hybrydowy. 

 

Zobacz również: 6 kolorów, które pięknie wyglądają na stopach. Kobiecy pedicure na wiosnę i lato

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.