Zapomnij o klasycznym makijażu! Teraz róż nosimy w ten sposób. To HIT Tiktoka

Rumieniec nadaje uroku, dziewczęcości i zdrowego wyglądu skóry, a dzięki temu trickowi z TikToka idealnie dopełni makijażu. Internautki doceniły ten praktyczny i wygodny trik!

Ilość kosmetyków, mnogość technik i wciąż pojawiających się trendów makijażowych może być przytłaczająca, dlatego nie ma się co dziwić, że część kobiet ogranicza produkty w kosmetyczce do minimum. To wcale jednak nie oznacza, że nasz wygląd na tym straci - wręcz przeciwnie, będzie spójny jak nigdy. 

Trik z TikToka. Nie tylko róż bez różu, ale też szminka 3w1

Chęć szukania kosmetycznych zamienników nie zawsze wynika z przepełnionej kosmetyczki czy potrzeby budżetowego makijażu. Często jest to sposób na odkrywanie łatwiejszych, a przede wszystkich lepszych efektów. 

Internet i social media, chociaż są kontrowersyjną metodą spędzania wolnego czasu, są też skarbnicą wiedzy, trików i tzw. "life hacków". Do jednego z nich z pewnością można zaliczyć ten zamiennik dla różu. Nie tylko praktyczny - najpewniej zawsze masz go pod ręką, nawet z ograniczeniem miejsca, ale też idealnie dopasowany. Trik, którym już jakiś czas temu dzieliła się influencerka @valerialipovetsky, teraz stał się viralem na TikToku. Mowa oczywiście o konturówkach, szminkach, a nawet balsamach zastępujących róż. 
Zaaplikowane na kości policzkowe spełnią taką samą rolę, a ty zyskujesz pewność, że twój makijaż jest harmonijny pod każdym względem! Dla naturalniejszego efektu kolor rozprowadź najpierw na palcu lub połącz go rozświetlaczem, a później delikatnie wklep w okolice kości policzkowej. Uzyskasz dzięki temu lepszą kontrolę nad ilością i równomiernym rozmieszczeniem produktu. 

Szminka nie tylko na usta...i policzki!

"Idąc za ciosem" warto jeszcze wspomnieć, że róż (lub w tym przypadku jego zamiennik) w codziennym makijażu może pełnić jeszcze funkcję cienia do powiek. Delikatne wklepanie produktu w zewnętrzną część powieki i w okolicach skroni utworzy obłok, który nada twarzy zdrowego koloru i świeżości, jedocznieśnie idealnie współgrając z resztą makijażu. 

 

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu i ujędrnić skórę? Wykonuj to 3 razy w tygodniu, a do wakacji zobaczysz rezultaty

Więcej o:
Copyright © Agora SA