Napuchnięta twarz i oczy? Te 3 sposoby sobie z nimi poradzą. Influencerka pokazuje, jakie ćwiczenia wykonywać

Najlepsze kosmetyki, narzędzia i rutyna, którą możesz wprowadzić do swojego planu, aby pozbyć się zniwelować puchnięcie twarzy i oczu! To sekrety influencerek.

Napuchnięta twarz, a szczególnie okolice oczu to często efekt uboczny zarówno dobrego i długiego snu, jak i krótkiej i nieprzespanej nocy. Nie wiedząc co dokładnie jest przyczyną, zawsze warto mieć w zanadrzu pomysły i produkty, które przyspieszą jej zniwelowanie. 

Zimne okłady ratunkiem o poranku! Te przyrządy trzymaj w lodówce

Okłady to niemal naturalny i automatyczny odruch, który towarzyszy nam przy każdym urazie, więc w przypadku opuchlizny twarzy, chłodzenie skóry także potrafi zdziałać cuda. Do tego posłużą ci zarówno specjalistyczne narzędzia - kwarcowy roller czy kamień do masażu Gua Sha - najlepiej sprawdzi się metalowy. Umiejętnie wykorzystany masaż odprowadza limfę, poprawia krążenie i wyostrza rysy twarzy.
Dla lepszego efektu po każdym użyciu (i zdezynfekowaniu) wkładaj je do lodówki, a nawet zamrażarki. 

Te dwa przyrządy to must-have w każdej łazienceTe dwa przyrządy to must-have w każdej łazience fot. Shutterstock

Masaż i ćwiczenia twarzy. To sposób influencerek

Joga twarzy to ostatnio gorący temat w środowisku entuzjastek wellness i zdecydowanie warto go poruszyć przy okazji wymieniania sposobów na wyraźne rysy i szczupłą twarz. Nie od dziś wiadomo, że systematyczność i upór to dwie cechy, które mogą przynieść spektakularne rezultaty, jeśli zostaną wykorzystane we właściwym celu. Wykonywanie masażu lub ćwiczeń twarzy przyniesie nie tylko krótkotrwałe skutki, ale przede wszystkim pomoże zapobiegać tworzeniu się opuchlizny w przyszłości.

 

Najlepsze kremy (i nie tylko) pod oczy 

Odpowiednia pielęgnacja może zdziałać wiele, ale nie jest lekarstwem na opuchniętą twarz. Jeśli jednak połączyć ją z odpowiednim desginem - wtedy mamy do czynienia z multifunkcjonalnym rozwiązaniem. Do takich należą wszelkie kremy i sera pod oczy, które zamiast tradycyjnego aplikatora posiadają metalowe kulki, różdżki i inne przyrządy, które jednocześnie rozprowadzając produkt, działają łagodząco, odświeżająco i chłodząco. Kosmetyki z takim rozwiązaniem oferują, m.in. marki L'Oreal, Yves Rocher czy Kiko

Czytaj także: Jak się pozbyć cellulitu i ujędrnić skórę? Wykonuj to 3 razy w tygodniu, a do wakacji zobaczysz rezultaty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.