Perłowy blond to prawdziwy HIT na lato 2023! Odmładza i pięknie rozświetla twarz

Perłowy blond to jeden z największych hitów w koloryzacji włosów na sezon wiosna-lato 2023! Kolor ten optycznie odmładza i dodaje blasku. Pragniejsz letniej zmiany swojej fryzury? Postaw na perłowy blond! Jak dbać o taki kolor i komu najbardziej będzie on pasował?

Jak wygląda koloryzacja o nazwie „perłowy blond" – ten odcień jest naprawdę piękny!

Perłowy blond to jedna z najmodniejszych koloryzacji  nadchodzącego lata. Po czym rozpoznać ten kolor? Charakteryzuje się on bardzo jasnym i dość zgaszonym odcieniem klasycznego blondu, który niekiedy może gdzieniegdzie przeplatać się z szarymi, siwymi lub wręcz białymi pasmami. 

 

Koloryzacja „perłowy blond" zawdzięcza swoją nazwę lekko srebrzystej poświacie, która sprawia że włosy estetycznie odbijają światło. Ten rodzaj fryzury doskonale będzie się więc prezentował w promieniach letniego słońca. Perłowy blond to kolor, który pięknie rozświetli cerę oraz optycznie odmłodzi nas o kilka lat. 

Perłowy blond – Jak osiągnąć wymarzony odcień i jak o niego dbać? 

Ten rodzaj koloryzacji, choć bardzo twarzowy, zdecydowanie nie będzie kolorem łatwym do uzyskania – choć nie w każdym przypadku. Kobiety o naturalnie jasnych włosach mogą osiągnąć perłowy efekt nawet bez wizyty u fryzjera. Wystarczy bowiem, że użyją one odpowiedniego szamponu, odżywki lub płukanki do włosów o właściwościach tonujących. Takie preparaty, najczęściej posiadały będą fioletowy kolor, który doskonale neutralizuje wszystkie żółte odcienie na włosach. 

Znacznie trudniejszym zadaniem będzie jednak, uzyskanie perłowego blondu na włosach ciemnych: brązowych, czarnych bądź rudych. Wówczas z pewnością nie obejdzie się bez wizyty u profesjonalnego fryzjera. Aby osiągnąć włosy w odcieniu srebrzystego blondu, niezbędne będzie rozjaśnienie włosów oraz ich pofarbowanie i tonowanie. Aby uniknąć wypłukiwania się perłowego odcienia, i przebijania żółtych pod tonów, po koloryzacji konieczna będzie odpowiednia pielęgnacja, zawierająca w sobie np. wspomniany już wyżej fioletowy szampon, odżywkę lub płukankę. 

 

Zobacz także: Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku? To świetna alternatywa dla hybryd. Trwała i praktyczna

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.