Manicure rodem z poprzedniej dekady znów rządzi! Te paznokcie są w czołówce trendów na lato

Potrafią być delikatne i dziewczęce - idealne na wesele, ale równie łatwo zrobisz z nich elektryzującą, kolorową, pełną życia stylizację. Ombre nails to wielki trend z poprzednich dekad, który znów powraca w 2023!

Zdaje się, jakby to minimalistki wyznaczały paznokciowe trendy na 2023 dla nas wszystkich. Aż do tej pory, bowiem powraca manicure, który nie jest w żadnym stopniu minimalistyczny! Natomiast potrafi być zróżnicowany. W obrębie jednego trendu można mieszać kolory i efekty. Już kiedyś się nim zachwycałyśmy.

Manicure ombre. Wielki powrót trendu sprzed lat

Dla żadnej z nas to nowość, dla wielu zaskoczenie - powrót stylizacji ombre, która od jakiegoś czasu była raczej zapomniana, był nieunikniony. Jednak wszystko wskazuje na to, że tego lata będzie królował w każdym wydaniu. A oto kilka najciekawszych. 

 

Manicure ombre na 2023. Tak go nosimy latem

Wszystkie doskonale wiemy czym jest ombre -  efektem cieniowania, którym chcemy uzyskać płynne przejście pomiędzy dwoma (lub więcej) kolorami. Chociaż wygląda i brzmi skomplikowanie, jeśli masz chociaż trochę doświadczenia albo cierpliwości, nie powinno ci sprawić żadnego kłopotu. 
Znamy je w takiej, klasycznej wersji, ale ostatnio popularne jest także w prostszym wydaniu - z którym poradzi sobie każda kobieta. Mowa oczywiście o stylizacji, w której każdy paznokieć malujemy lakierem o innej barwie, jednak w obrębie tego samego koloru. W tej wersji najważniejszy jest odpowiedni dobór kolorów. 

 
 

Tęczowe ombre nails. Idealny manicure na lato

Podkreślenie przeze mnie, że ombre nails mogą być wykonywane więcej niż jednym kolorem, nie było przypadkowe. Chociaż większość kobiet ogranicza się do dwóch, warto pokazać jak piękny efekt można uzyskać, jeśli odważmy się na nieco ekstrawagancji. Tęczowa stylizacja jest wyrazista, przykuwająca spojrzenie i piękna. 

 

3w1 ombre nails. Połączenie trendów w jednej stylizacji 

Tak, jak wspominałam - manicure ombre nie jest minimalistyczny, a nawet w stonowanej wersji "baby boomer" da się go nieco udoskonalić. Łącząc trend na mleczne kolory, modę na stylizację ombre oraz szał na brokat. Z tej mieszanki powstaje bardzo elegancki i kobiecy manicure, który doskonale sprawdzi się np. na wesele. 

Aura nails - nowa stylizacja ombre, która już jest HITEM 

Skoro mowa o nieoczywistych stylizacjach ombre, nie sposób nie wspomnieć o aura nails. Chociaż w żaden sposób nie są one klasyczną interpretacją tego trendu, zdobywają coraz większą rzeszę fanek na całym świecie. Więcej o nich przeczytasz TUTAJ

Aura nails to HIT na latoAura nails to HIT na lato fot. pinterest / Kolaż wykonany na potrzeby artykułu

Zobacz też: Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku? To świetna alternatywa dla hybryd. Trwała i praktyczna

Więcej o: