Trend lat 2000. powraca! "Flexi tips" to metoda nawet dla paznokciowych laików

Przedłużanie to obecnie nieodłączny element prawie każdej wizyty w salonie stylizacji paznokci. Na rynku niedawno pojawiła się nowa, niezwykle szybka i wygodna metoda, dzięki której z łatwością przedłużymy paznokcie nawet samodzielnie w domu. Mowa oczywiście o flexi tips!

Na rynku dostępnych jest wiele różnych metod, za pomocą których możemy w kilka godzin mieć piękne długie i trwałe paznokcie. Dostępne są szablony, żele, akrylożele, formy górne czy nieco mniej popularne w ostatnim czasie klasyczne tipsy. Od pewnego czasu w Internecie zrobiło się jednak głośno o jeszcze jednym, bardzo szybkim i łatwym sposobie na przedłużenie paznokci. Flexi tips to metoda, która może zrewolucjonizować paznokciowy segment rynku.

Flexi tips – co to takiego i czym różnią się od klasycznych tipsów?

Flexi tips to „sztuczne paznokcie", które w swoim wyglądzie mocno przypominają znane nam klasyczne tipsy. Choć metoda ich działania jest w zasadzie podobna, ponieważ obydwa są „przyklejane" do płytki paznokcia w celu ich przedłużenia, to istnieje kilka bardzo znaczących różnic pomiędzy tipsami a flexi tips. Jak sama nazwa wskazuje flexi tips są znacznie bardziej elastyczne i miękkie od tradycyjnych tipsów. Nie będą one pękały i znacznie lepiej dopasowują się do płytki paznokcia.

 

Kolejną różnicą jest fakt, że elastyczne tipsy nie wymagają już nadbudowywania za pomocą żeleu. Posiadają one gotowy tunel i po ich przyklejeniu są gotowe do nałożenia lakieru hybrydowego. Ostatnią znaczącą różnicą pomiędzy klasycznymi tipsami a wersją flexi jest sposób ich przyklejania. Elastyczne tipsy przyczepiane są do płytki paznokcia przy pomocy produktów utwardzanych w lampie UV, a nie tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych tipsów – za pomocą mocnego kleju.

Jakie produkty potrzebne są do przedłużenia paznokci flexi tips?

Aby wykonać przedłużanie paznokci za pomocą flexi tips potrzebne nam będą następujące rzeczy:

 • tipsy flexi tips – dostępne w różnych kształtach i sprzedawane w opakowaniach nawet po kilkaset sztuk
 • baza, żel lub inny produkt światłoczuły –  które zostaną użyte do przyklejenia tipsów,
 • preparat zwiększający przyczepność,
 • cleaner – do odtłuszczenia powierzchni płytki oraz tipsa
 • lampa UV,

Jak przedłużyć paznokcie przy pomocy flexi tips?

Gdy już posiadamy wszystkie potrzebne rzeczy można przechodzić do przedłużania.

 1. Pierwszym krokiem jest dopasowanie tipsów do płytki paznokcia. Ważne jest aby idealnie pokrywały one całą płytkę, nie wystając poza jej obręb po bokach.
 2. Następnie za pomocą cleanera odtłuszczamy powierzchnię tipsa od środka oraz powierzchnię paznokcia.
 3. Na płytkę nakładamy bazę hybrydową i utwardzamy ją przez 30 sekund w lampie UV.
 4. Cienką warstwę tej samej bazy nakładamy na wewnętrzną część tipsa i przykładamy ją do płytki paznokcia. Bardzo ważne jest aby tips niejako „przyssał" się do jego powierzchni, nie pozostawiają miejsca na żadne bąbelki powietrza. Tak naklejony tips utwardzamy przez 60 sekund w lampie UV.
 5. Gdy paznokcie są przedłużone nadszedł czas na ich ewentualne skrócenie lub nadanie kształtu przy pomocy pilnika. 
 6. Na koniec za pomocą frezu można delikatnie zniwelować różnicę pomiędzy tipsem a płytką paznokcia, która może być widoczna tuż przy skórkach. 

Tak przygotowane paznokcie są gotowe do dalszej stylizacji przy użyciu np. lakierów hybrydowych.

 

Przeczytaj także: Suknia ślubna z Zary? Youtuberka postanowiła je sprawdzić. Można się zdziwić

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.