Delikatny makijaż ślubny na sezon 2023. To już nie "smokey eye" króluje?

Ślubny makijaż na sezon 2023 to połączenie naturalności, klasy i dziewczęcości. Odchodzimy od uwielbianego przez Polki efektu, na rzecz znacznie deliaktniejszego wyglądu.

Sezon ślubny w pełni, a jeśli ciebie też wkrótce czeka jeden z najważniejszych dniu w życiu, to naturalne, że chcesz zorientować się w trendach. Jednak uspokajam - w kwestii najlepszego ślubnego makijażu zmieniają się tylko detale. Jednak coraz więcej kobiet rezygnuje z lubianego efektu na oku!

Makijaż ślubny 2023: podkreślone oko i neutralne usta 

Od lat wśród panien młodych panuje niepisana zasada - podkreślone oko i neutralne usta! Skupienie się na tylko jednym elemencie nie tylko pozwala dopracować makijaż do perfekcji, ale także dokładnie wskazuje na czym skupić uwagę. Ponad to, to właśnie podkreślenie tego atutu może najwięcej odmienić! Optycznie powiększyć oko, wyostrzyć rysy i odciągnąć uwagę od ewentualnych mankamentów.

Jednocześnie warto pamiętać o drugiej, już nieco szerzej znanej zasadzie: "co za dużo to niezdrowo". Dlatego, jeśli decydujemy się na podkreślenie oka, cała reszta jest utrzymana w delikatnej, wręcz naturalnej estetyce. Zwłaszcza usta! 

 

Zasada ta, za sprawą mody na naturalność nieco traci na aktualności, ponieważ coraz więcej kobiet wybiera znacznie lżejszy i delikatniejszy makijaż na ten dzień. Królują róże, bardzo spójna i stonowana kolorystyka oraz delikatnie lśniące wykończenie. 

Delikatny makijaż ślubny. "Smokey eye" powoli odchodzi w niepamięć! 

Najpopularniejszym wyborem do tej pory zdecydowanie było "smokey eye". Makijaż, który wyróżnia się za sprawą ciemnych kolorów - najczęściej czerni i szarości - chociaż z pewnością jest efektowny, na lato zdaje się być nieco za ciężki. Coraz częstszym trendem wśród panien młodych jest różowy makijaż oka o perłowym wykończeniu oraz delikatna, bardzo dziewczęca kreska, która nadaje odświętności. 

Mimo wszystko coraz więcej panien młodych decyduje się na niemal kompletną naturalność. Dziewczęce róże, delikatnie połyskujące wykończenie i idealnie dopełniające się odcienie całego makijażu tworzą spójną, bardzo kobiecą stylizację z klasą. Wśród minimalistek zdecydowanie będzie rządzi look a'la Sophia Richie-Grainge. 

 

Sezon ślubny 2023. Tutaj też króluje kobiecość i naturalność!

Wiemy już jaki makijaż oka, a co z całą resztą? W tej kwestii warto zasugerować się ogólnie obowiązującymi w makijażowym świecie trendami. Nawet w makijażu ślubnym odchodzimy bardziej w stronę naturalności. Dlatego mat zamieniamy na połysk - to wskazówka szczególnie dotycząca makijażu ust - a odcienie srebrnego i złota zastępują róże, beże i brązy. Nie możesz zapomnieć o rozświetlaczu, ale raczej unikaj modnego teraz efektu "wilgotnej skóry". To zdecydowanie nie okazja na to. 

Czytaj też: TOP 5 kosmetyki pielęgnacyjne na lato. Bez nich twoja kosmetyczka się nie obejdzie

Więcej o:
Copyright © Agora SA